hapiky

K čemu slouží kousky látek (obvykle s knoflíkem) dodávané při koupi šatů či kabátu?

Ty kousky látek nejsou jistě na záplaty!

Nejlepší odpověď
annas

Hapiky, reaguji na váš diskuzní příspěvek.

„Kousek látky přiložené s náhradním knoflíkem k novému oblečení nemá sloužit jako případná záplata, ale slouží ke zkoušce praní, abychom věděli, jak se oblečení bude při praní chovat.“

https://www.ka­fe.cz/galerie/10-beznych-veci-ktere-denne-pouzivate-a-mozna-netusite-k-cemu-doopravdy-slouzi-36623.html?photo=2

Knoflík jsem několikrát použila, když jsem původní ztratila.

Ale myslím si, že kousek látky může posloužit i ke zcelení. Tak jsem jednou použila, když jsem o něco zachytla a způsobila si díru. Šlo o šaty, které jsem měla poprvé na sobě.

V kalhotách jsem vlezla mezi růže, „zapletla“ jsem se mezi trny, díru pak opravila záplatou ze stejné látky. Tedy, já ne, moje známá.

Do třetice – nepozornost při žehlení na halence. Známá mně ze zbytku látky vytvořila „ozdobu“, tudíž jsem halenku mohlo používat dál. Musím říct, že halenka vypadala lépe než původní.

Jinak jsem všechny kousky látek od vyřazených oděvů dala známé, ta z nich dělala koberce.

Takže nejen jako pomůcka při praní, ale někdy pomohou i jinak.

Další odpovědi
led

Prakticky ide o vzorky, aj keď náhradný gombík môžte v prípade potreby použiť, Vzorky môžte použiť na prípadné opravy, buď ako vzorku, na kúpu poškodenej látky, chýbajúceho gombíka, alebo priamo na opravu.

Arne1

I na tu záplatu by se to dalo použít – samozřejmě ne šitou, takzvaně scelovanou.
Knoflík je jasnej…

JájsemRaibek

Na případné zkoušení praní, čištění.

elkon

Knoflík je náhradní, ale na tu látku se dává, protože jinak by se snadno ztratil, kdyby se někde povaloval osamoceně po kapsách. Můžeme si také povšimnout, že někdy ten knoflík bývá přišit někde na vnitřní straně oděvu tak, aby byl snadno k nalezení. Tím odpadá i ten kousek látky navíc.

Edison

Náhradní knoflík.

Doplnění: Ten kousek látky dstatečně dobře identifikuje oblečení, ke kterému ten knoflík patří.

hapiky

led: No když má někdo hodně šikovné ruce, tak ji lze použít i na opravu. Ale řekněte, kdo dnes něco opravuje?
Je to určeno na testy různých druhů chemikálií jako prášku na praní, bělení apod.

hapiky

elkon: Tak to je ale k zasmátí!

elkon

hapiky, tak se zeptej nějakého starého krejčího a smích tě přejde. Nemá pravdu ani annas, že to píše nějaké kafe, ještě není „směroplatné“, když použiju hlášku z filmu. Důkazem je i to, že někteří výrobci už tu látku nepoužívají, ale náhradní knoflík přišívají dovnitř oděvu.

Mc Merkurion

znovu opakuji, že elkon má pravdu, zeptejte se v Modetě …

annas

elkon,

vyjadřujte se prosím přesně. Uvedla jsem svůj názor, jinak jsem jen citovala.

Zda je, nebo není reakce z uvedené stránky směrodatná , byste měl vyvrátit a doložit.

Nebo napište do redakce uvedené stránky, že píší bludy.

Vy jste uvedl svůj názor,. já svůj, stejně jako ostatní odpovídající.

hapiky

led: Hlavní důvod je myslím jiný. Najdu odkaz.

hapiky

Já jsem Raibek to řekl za mě!

Mc Merkurion

bohužel, elkon má pravdu, JájsemRaibek ne …

elkon

Ale není to pravda.