Avatar uživatele
hapiky

K čemu slouží kousky látek (obvykle s knoflíkem) dodávané při koupi šatů či kabátu?

Ty kousky látek nejsou jistě na záplaty!

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, JájsemRaibek před 1565 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Hapiky, reaguji na váš diskuzní příspěvek.

„Kousek látky přiložené s náhradním knoflíkem k novému oblečení nemá sloužit jako případná záplata, ale slouží ke zkoušce praní, abychom věděli, jak se oblečení bude při praní chovat.“

https://www.ka­fe.cz/galerie/10-beznych-veci-ktere-denne-pouzivate-a-mozna-netusite-k-cemu-doopravdy-slouzi-36623.html?photo=2

Knoflík jsem několikrát použila, když jsem původní ztratila.

Ale myslím si, že kousek látky může posloužit i ke zcelení. Tak jsem jednou použila, když jsem o něco zachytla a způsobila si díru. Šlo o šaty, které jsem měla poprvé na sobě.

V kalhotách jsem vlezla mezi růže, „zapletla“ jsem se mezi trny, díru pak opravila záplatou ze stejné látky. Tedy, já ne, moje známá.

Do třetice – nepozornost při žehlení na halence. Známá mně ze zbytku látky vytvořila „ozdobu“, tudíž jsem halenku mohlo používat dál. Musím říct, že halenka vypadala lépe než původní.

Jinak jsem všechny kousky látek od vyřazených oděvů dala známé, ta z nich dělala koberce.

Takže nejen jako pomůcka při praní, ale někdy pomohou i jinak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Prakticky ide o vzorky, aj keď náhradný gombík môžte v prípade potreby použiť, Vzorky môžte použiť na prípadné opravy, buď ako vzorku, na kúpu poškodenej látky, chýbajúceho gombíka, alebo priamo na opravu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

I na tu záplatu by se to dalo použít – samozřejmě ne šitou, takzvaně scelovanou.
Knoflík je jasnej…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Na případné zkoušení praní, čištění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Knoflík je náhradní, ale na tu látku se dává, protože jinak by se snadno ztratil, kdyby se někde povaloval osamoceně po kapsách. Můžeme si také povšimnout, že někdy ten knoflík bývá přišit někde na vnitřní straně oděvu tak, aby byl snadno k nalezení. Tím odpadá i ten kousek látky navíc.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Náhradní knoflík.

Doplnění: Ten kousek látky dstatečně dobře identifikuje oblečení, ke kterému ten knoflík patří.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

led: No když má někdo hodně šikovné ruce, tak ji lze použít i na opravu. Ale řekněte, kdo dnes něco opravuje?
Je to určeno na testy různých druhů chemikálií jako prášku na praní, bělení apod.

před 1565 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

elkon: Tak to je ale k zasmátí!

před 1565 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

hapiky, tak se zeptej nějakého starého krejčího a smích tě přejde. Nemá pravdu ani annas, že to píše nějaké kafe, ještě není „směroplatné“, když použiju hlášku z filmu. Důkazem je i to, že někteří výrobci už tu látku nepoužívají, ale náhradní knoflík přišívají dovnitř oděvu.

před 1564 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

znovu opakuji, že elkon má pravdu, zeptejte se v Modetě …

před 1564 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

elkon,

vyjadřujte se prosím přesně. Uvedla jsem svůj názor, jinak jsem jen citovala.

Zda je, nebo není reakce z uvedené stránky směrodatná , byste měl vyvrátit a doložit.

Nebo napište do redakce uvedené stránky, že píší bludy.

Vy jste uvedl svůj názor,. já svůj, stejně jako ostatní odpovídající.

před 1564 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

led: Hlavní důvod je myslím jiný. Najdu odkaz.

před 1565 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Já jsem Raibek to řekl za mě!

před 1565 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

bohužel, elkon má pravdu, JájsemRaibek ne …

před 1565 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Ale není to pravda.

před 1565 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek