K čemu slouží hvězdy ve vesmíru?

Nejlepší odpověď
klumprt

Aby bylo světlo a já se nepřerazil na schodech u baráku, když jdu z hospody.

Další odpovědi
led

Kedysi dávno, keď ešte len Chaos vládol svetu, nejestvovali ani hviezdy, len prach a prach sa šíril voľne vesmírom. Ale ako to už býva, keď sa z ničoho objaví myšlienka, je z toho Veľký tresk až sa Vesmír aj so svojim Chaosom zatriasol, začalo sa blískať na všetky strany a niektoré unavené svetelné častice si sadli na hviezdny prach, aby si oddýchli. Začali sa zoskupovať a vytvárali väčšie a väčšie častice až sa zmenili vo Hviezdy, Ale život ide ďalej a z hviezd sa pomaly odštepovali malé čiastočky planéty, ale neschopné samostatného života, pretože na nich nebolo dosť miesta pre oddychujúce svetlušky. Na niektorých planétach – zemiach postupne sa začal vyvýjať samostatný Život, až sa vyvinul do súčasného človeka. Deje sa tak i dnes, keď sa narodil minerz s jeho otázkou „K čemu slouží hvězdy ve vesmíru?“
Hviezdy neslúžia nikomu a súčasne slúžia všetkému okolo seba ako zdroj energie
Dobrú noc, pekné sníčky.
PS.
Tak akosi sa vysvetľovala úloha Hviezd ešte nedávno… ale je to naozaj tak?
Hviezdy sú vlastne zdrojom života, ale vo svojom zániku vedia byť aj ničiteľky života.

dudu

Správně položená otázka by měla znít: „Za co vděčíme hvězdám“. Věř či nevěr, ale my jsme děti hvězd. Z recyklovaných atomů prvků, které vznikly po termonukleární fúzi v dávno zaniklých novách a supernovách jsou postavena nejen naše těla, ale též příroda a vlastně veškerá viditelná /atomární/ část vesmíru. Jedná se o necelých pět procent. Jeho většinu pak tvoří tmavá hmota a energie.

anonym

Víš co je na světě lidí? A každý se narodil pod nějakou hvězdou a já zrovna pod šťastnou…

A k tomu ty hvězdy slouží.

gecco

´Vyšší´ emzáci si s nima hrajou třírozmějnej kulečník…
😉

lexx

ničemu, svítí a hřejou většinou mrtvé neobydlené planety, je načase je zprivatizovat a vybírat poplatky. zadarmo není nic

arygnoc

stručne:

k výrobe prvkov, stavebných kameňov planét, života.
sú zdrojom energie (a nie iba v elm. spektre).

;-Q

ivzez

Hvězdy neslouží ničemu a nikomu.
Slouží jenom lidé. Někteří …

anonym

Aby měli astronomové a astrologové práci.