svitap

K čemu slouží hromada naskládaných kanystrů u horních stanic lanovek?

Kanystry jsou povětšinou modré a je jich skutečně velké množství. Vždy si toho všimnu při lyžování v Rakousku .

Nejlepší odpověď
marci1

Údajně se s nimi testuje nosnost lanovky. V Rakousku se testování provádí ještě speciálními vaky na vodu. 🙂

http://www.ski­net.cz/clanky/stre­diska-cr/novou-lanovku-v-beskydech-proverily-pivni-sudy?quicktabs_1=0

Další odpovědi
setapouch

To by me zajimalo, proc se nezeptas primo na miste?

jáára

u nás se nosnost lanovky testuje pivem. holt jiný kraj…

svitap

Nezeptám se přímo na místě, protože s mou jazykovou bariérou bych to asi nezvládl, navíc většinou není koho – vlekař je zalezený v kukani – vyzouvat lyže a sápat se tam za ním taky asi není bůchvíco. Test nosnosti mě napadl též, ale nerozumím tomu, proč to je naskládáno v jednom středisku u více lanovek přes celou sezonu.