Avatar uživatele

K čemu slouží feedback? Má to být funkce efektu.

Při nastavování úrovní feedbacku nepoznám rozdíl.
Doplňuji:
To je na syntezátoru, level 1-7. Zní to stejně se mě zdá. Tak zatím.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Zpětná vazba (feedback) je část obvodu zesilovače, která přesměruje signál z výstupu zpátky na vstup, kde je s ním opakovaně prováděna stejná operace.

Nejlépe se to vysvětlí na efektu typu DELAY(zpoždění):
představte si na vstupu nějaký jednoduchý signál, například jediný úhoz do klávesy klavíru. Tento signál přivedete do zpožďovacího obvodu, který "zadrží" signál a "pustí" jej ven až po nastavené době. V praxi se tento zpožděný signál nakonec smíchá se signálem původním - položka MIX. Kdyby se smíchaly v poměru 1:1, dostaneme místo jednoho úhozu dva stejné, což je většinou k ničemu, proto se častěji používá více původního signálu a toho zpožděného jen trochu na ozdobu.
A teď konečně k tomu feedbacku. Signál jsme upravili a teď jej na výstupu obvodu rozdvojíme do dvou větví: první jde ven (tu posloucháme) a druhou pošleme přes obvod zpětné vazby zpět na vstup, ale ještě jej trochu zeslabíme ovládacím prvkem popsaným FEEDBACK. Nemá smysl tam posílat plných 100%, protože by se náš signál opakoval donekonečna.
Takže představme si co se stane při zahrání jedné klávesy: Signál ve své původní síle putuje do našeho efektu a zároveň jej slyšíme poprvé. Na zpožďovací lince jej trochu zpozdíme a zeslabíme, slyšíme tón podruhé (trochu méně). Výstupní signál je díky zpětné vazbě (FeedBack) o něco zeslaben, dopraven zpět na vstup a znova prochází zpožďovací linkou, pak jej slyšíme potřetí, počtvrté a tak dál a to čím dál slaběji, až nakonec utichne a další opakování už nepočítáme.

Takže velice laicky řečeno: u efektu typu delay slouží Feedback k nastavení počtu slyšitelných opakování.
Samozřejmě feedback se používá i u jiných efektů, díky tomu dostaneme větší množství signálu, se kterým daný efekt (či zesilovač obecně) může pracovat. Výsledek se bude lišit v závislosti na použitém efektu a celkové konfiguraci. Takže při nastavování doporučuji si zařídit ticho a zkoušet jednoduchým signálem, ať můžete pozorovat i drobné změny.

Na Vašem přístroji se nastavuje level feedbacku 1-7, což se dá odhadem vyložit např. 10%-70%, ale klidně to mohl výrobce myslet i jinak. Podstatné je, že tu zpětnou vazbu můžete nastavit silnou nebo slabou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

FeedBack = tzv. zpětná vazba.
U jakého programu, ohledně videa nebo fotografie ?


Avatar uživatele
Zlatý

a nemyslíš na volantu? To by mělo být, že pokud pojedeš po kamenech, bude se ti volant klepat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Přesto to dali to do efektu.

 

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 922
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 417
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 302
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý led 277
Zlatý Lamalam 261

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.