freesty

K čemu slouží „budky“ na domech?

U nás na sídlišti jsem si všimla takových malých budek na střechách domů! 🙂 Střechy jsou vodorovné plochy, né ty do špice!! 😁 No a na každém domě je tam ve středu taková budka i s malými okny a snad i dveřmi. Kamarád říkal, že to je domeček od výtahu.. xDD ..ale tomu já nevěřím,. CO TO JE??? 🙂

Nejlepší odpověď
Hlada

Kamarád má pravdu. Jsou v nich strojovny výtahů.

Další odpovědi
FOG

Pravdepodobne ma „kamarad“ pravdu.
Muze to byt „vchod“ na strechu.
Jinak pouze anteny a vzduchotechnika.

Hykam

Ano jsou tam strojovny od výtahu a také výlez na střechu po schodech.

Michálek1245

Většinou jsou to strojovny, případně tam může být vlez. Je to hodně individuální. Nám tam firma na montáž vzduchotechniky Praha vymyslela centrálu pro rekuperaci, kterou máme v SVJ. Takže asi tak. Kdysi to bývaly výhradně strojovny, dneska tam ale dost často najdete i právě vzduchotechniku ke klimatizaci nebo tak něco.