beer

K čemu slouží bílá krabička na kůlu zhruba uprostřed obrázku?

Jedná se o snímek z online web kamery s nočním viděním a osvětlení přichází zcela zprava, mimo snímek http://jyxo.in­fo/uploads/27/2770013­d357ce1bbeb149f546e7600d­a2c6306a4.jpg
Doplňuji:
Funna – teorteticky by to bylo možné, celý rok čekám až nějaké zvíře uvidím tu „sůl“ lízat, ale zatím nic.. Vysoká i srnčí tam chodí celkem pravidelně, vůbec si toho ale nevšímají a kostka je stále stejně hranatá. Proto si myslím, že účel bude spíše technický, ale zkrátka nevím.

Nejlepší odpověď
Funna

ta krabička je kostka soli, pro zvířata na lízání…
Doplňuji:
možné je sice všechno a hádat se nechci…ale podle mne – pokud je to něco technického, tak je to hodně netechnicky vypadající…ne­jednotná barva, podivný tvar…a obvykle se něco technického maskuje (nátěr jako „maskáč“) a nedává se tak naodiv, tam, kde ho každé zvíře může ohryzat, zničit…a různých lesů s krmelci a solí (sice u nás, ty to máš určitě někde z ciziny, tipuju Rusko) jsem navštívila víc než dost a první co mne napadlo při pohledu na „to“, byla lízací sůl…prostě jsem dala na první pocit .-)

Další odpovědi
www

Také bych se přikláněl k soli. Určitě na to nekoukáš nepřetržitě a klidně mohou tu sůl při doplňování potravy obměňovat, proto vypadá pořád stejně 😉
Počkej ale na nějaké technicky zdatnější uživatele, snad budou vědět víc!
Doplňuji:
Ono to má anténu? To si snad děláš srandu 🙂

MK44

A nemohl by to být jen bíle natřený vršek kůlu? Třeba jako znamení, kam se má sypat krmivo. Kdyby to byla sůl, která zvěř by na ni měla dosáhnout a která ne?

beer

Tak bohužel, ta sůl to nebude.. Dnes ráno jsem se opět díval, při jiném osvícení sluncem a ta kostka má anténu!! Udělám proto nějaký solidní obrázek a zkusím položit otázku znovu.

ahold

Já tam někdy pozdě v noci vídám divočáky. Ale kostka je i pro mě záhadou.