FlAsh_7

K čemu se používají tyto (odkaz v popisku) antireflexní pásky?

Kde a jak se používají? Jsou užitečné?
https://www.rhba­zar.cz/nabidka/an­glie/ostatni/an­tireflexni-pasky

Odpovědi
dubraro

Dne 20. února 2016 vešla v platnost novela zákona 361/2000 Sb., o silničním provozu. Chodci mají nově povinnost nosit reflexní prvek, pokud se za snížené viditelnosti pohybují mimo obec po krajnici nebo okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením.
A protože oděvy pro dospělé obvykle reflexní prvky nemívají, použije se takovýto pásek a připne třeba na rukáv.

Edison

Doplním Bubrara: Na cokoli a fak fungují. Můžeš to mít na rukávu, na noze, na uchu tašky, na tyči berle… zkrátka… prakticky kdekoli.