zvonisek

K čemu se používají oudy?

Nejlepší odpověď
annas

Oud je staročeský tvar slova úd. Z vysvětlení určitě poznáte, k čemu a se používají.

Úd

  1. botanicky – údy rostlinné základní orgány, v něž je dokonale rozlišeno tělo rostlin cévnatých a jež slouží zprav. určité funkci.
  2. pohyblivá část těla, zprav. lidského, obyč. ruce n. noh, pohlavní úd – pyj, penis
  3. lékařsky umělý úd = protéza.
  4. zast. člen nějaké společnosti
  5. z arabštiny – hud. orientální lidový nástroj podobný loutně.

Podle PSJC

Podrobnosit k údům v botanice najdete v odkazu, když rozkliknete nadpis Ottův slovník naučný: Botanika a objeví se celý článek s vysvětlením.

https://lepore­lo.info/botani­ka

Další odpovědi
Drap

Oud – končetina. Používá se třeba k chození.