CR chess2017

K čemu se používá 3% a 30% peroxid vodíku?

Nejlepší odpověď
mosoj

3% jako desinfekce ran, dásní a pod. Je to antiseptikum. Používá se přímo neředěný. 30% je j nebezpečný. Většinou se ředí k technickým účelům jako okysličovadlo či bělidlo. Raději ale kupovat již naředěný ke konkrétnímu účelu. Na př. bělení vlasů a pod.
30% znám pouze jako okysličovadlo v raketových motorech.

Další odpovědi
Kepler

3% koncentrace jako antiseptikum a desinfekční prostředek, vysoké koncentrace jako odbarvovač, bělicí prostředek a silné oxidační činidlo (třeba v raketových motorech).

Emefej

V raketových motorech so používá mnohem silnější, než pouhých 30%. Slouží tam jako okysličovadlo a současně jako palivo do parogenerátoru pro pohon čerpadel.