čaganek

K čemu se hodí hrabanka

Mám možnost mít jak listovou tak jehličnatou hrabanku z pár stromů na zahradě. Mohu listovou použít pod rajčata a sazenice bylinek? Nebo ji můžu smíchat? Nevím jestli to pak není moc kyselé (hlavně na zeleninu).
Díky za případné odpovědi.

Odpovědi
mosoj

Jehličnatou ani náhodou. Listovou mimo bukové a dubové klidně.

Kepler

Hodí se obě pro zkypření zeminy, ale je třeba dát si pozor, protože okyseluje půdu a všem rostlinám to nevyhovuje. Ale je možno trochu přivápnit. Osobně jsem jehličnatou hrabanku používal místo zahradního substrátu pro pokojové kytky. Dařilo se jim dobře.