dust8

K čemu se dá přirovnat chuť zelené kávy?

Nejlepší odpověď
annas

Nechala jsem se zlákat zdravotními účinky zelené kávy. Protože není pražená, nemá vůbec aroma hnědé pražené kávy.

Po zalití jsem byla zklamaná Je nakyslá, vzdáleně připomíná zelený čaj, ale ten je chutnější.

Ale musím říct, že jsem tentokrát vyhodila peníze z okna. Vyzkoušela jsem ji asi 2×, uložila jsem vzadu v kredenci. Při dalším úklidu jsem ji vytáhla, nabízela nabízela kamarádkám, ochutnalyi, ale odmíty, bohužel, zelená káva skončila v kompostu.

Možná někomu bude chutnat. Přešla jsem už mnohem dřív na kávu s ganodermou. Ta obsahuje minerály, na rozdíl od běžné kávy je „zdravější“. Teď se do kávy přidávají i jiné exkratky z hub, ale i z ženšenu. To jsem jestě nevyzkoušela

--

Nesouhlasím s Vojnout24, s praženou kávou nemá nic společného, i když vypadá, že je expertem na zelenou kávu. .

Další odpovědi
Kepler

Zelená káva má podobnou chuť jako zelený čaj. Chuť kávy nechybí, ale je výrazně potlačená látkami, které se jinak při pražení ztratí. Zelená káva je spíše hořko-kyselá, typické aroma a vůni v ní nenajdete. Určitě se nebude jednat o žádný krémový nápoj, i po stránce vzhledu je zelená káva více podobná zelenému čaji. https://vas-pomocnik.cz/zelena-kava/#jak-chutna-zelena-kava

Vojta24

No chutná to spíš jako „hnědá“ (ale ve smyslu nejmenovaného tělesného výměšku). Hnus, vážně. Ale lidi to nepijí proto, že by jim to mělo chutnat, ale proto, že je v tom „zázračná“ kyselina chlorogenová 🙂

Prý se po ní hubne, přesněji snižuje obsah cukru v krvi a nutí tělo cukr doplňovat z tukových zásob. Není to úplný nesmysl, kupodivu to má skutečně experimentálně podložený základ, ale míra ve které k tomu jevu dochází se dost přehání 🙂

Spíš než pít ten blivajz, bych si teda asi raději koupil kyselinu chlorogenovou v tobolkách, mělo by to vyjít asi na 1,50 Kč na jednu tobolku s obsahem 360mg téhle kyseliny. Víc bych za to fakt nedával 🙂 zkusíte a stejně zjistíte že po tom nehubnete.

zjentek

K chuti hovna cibetky!

elkon

Chuť je hnusná, ale když se dodržuje postup, tak to funguje. Sám jsem to ověřil na sobě. A šlo to celkem bez námahy. Shodil jsem co jsem potřeboval.

paul1

Kdysi dávno jsme dostali 2 kg zelené kávy od kamaráda, který ji koupil někde na služební cestě, tuším v Rusku. Zkoušeli jsme ji pomletou pít, ale po pár pokusech jsme toho nechali. Bylo nám líto tolik kávy vyhodit, tak jsme zkusili kávu upražit po malých dávkách na pánvi za stálého míchání. To celkem šlo pít, dalo se to porovnat se standardem

Michálek1245

Jako já ji moc rád nemám. Tím, že to není přepražené, tak je to na mě až moc kyselé a chuťově výrazné s velmi výraznými ovocnými tóny. Jako docela bych se divil, kdyby ji nabízela pražírna kávy, která to myslí s chutí a prodejem kávy vážně. Osobně to mám někde na úrovni instantní kávy nebo dnesak už zapomenutého 3 v 1. :)

Vojta24

annas >> já to myslel v odpovědi ale trošku jinak než jste to pochopila. Netvrdím, že zelená káva chutná stejně jako káva pražená, fráze „voní a chutná jako hnědá (ve smyslu hnědé barvy)“ se myslí obvykle něco jiného. Když řeknete „takhle nějak smrdí hnědá“ myslí se tím asociace na obdobně zbarvený tělesný produkt vyměšování, aniž by bylo nutné jej přímo zmínit.

Uznávám, že to ale v odpovědi bylo matoucí s ohledem na to, že hnědá je právě tak i káva pražená. Samozřejmě chuť pražené a zelené kávy jsou velmi odlišné a tahle formulace nebyla vůbec zvolena zrovna sťastně. Bohužel už to nelze upravit, pokud máte prosím tu možnost editovat, napiště tam rovnou „No chutná to spíš jako hov**“ protože právě tak to i bylo myšleno 🙂 Děkuji.

Vojta24

no vida nakonec jsem přeci jen měl možnost to v odpovědi vyjasnit. Tak snad je to teď v pořadku a v podstatě se shodneme když tak pročítám i vaší osobní zkušenost.

zjentek

https://cs.me­dlicker.com/1374-jak-rychle-zhubnout
https://cs.me­dlicker.com/p/o-nas

dust8

Díky! :)