kvikal

K čemu se dá použít hmoždíř?

Chtěla jsem se zeptat k čemu všemu se dá hmoždíř vlastně použít? Když už jsme si ho pořídili tak ať ho můžu maximálně využít…

Nejlepší odpověď
lilibou

hlavně na drcení různého koření a bylinek:)
a skvěle se v něm míchají chutě dohromady..

i cukr v něm drtím, když nutně potřebuji mlety cukr a nemam ho:)

ted jak vidim odpoved tojsemja jsem si vzpomela ze jsme v tom taky drtili treba stare baňky aby jsme měli třpytky..

Další odpovědi
tojsemjá

Já ho používala k drcení koření do perníku-je to voňavější než kupovaná směs.Ale dá se asi použít k rozdrcení různých věcí-vaječných skořápek,léků…Teď jsem si ještě vzpoměla-kdysi jsem vyráběla přání kde bylo zapotřebí posypat lepidlem namazanou čtvrtku sklem z rozdrcené vánoční ozdoby-taky pomohl hmoždíř

elektrikář

Pokud je kovový důkladně vyčistit od nečistot a mněděnky.Je jedovatá Da se v něm drtit všechno tvrdé koření, cukr na prášek. na zelené koření musí být miska kamená nebo porcelánová, Já na perníkové koření používám starý tříštivý mlýnek z NDR na kávu. Přidám tam trochu krystalového cukru a je to. Když jsem to potřeboval poprvé sáček z kořením jsem tu mněl několik let. Hledal jsem dlouho na netu co tam má být nenašel. Nakonec jsem obevil seznam ingrediencí na tom starém sáčku jenže nikde jsem nenašel dávkovavcí pomněr. Vzal jsem to od oka z každého čajovou lžičku. Šlo to.Mněl jsem tu vnuky takže na mne moc perníku nezbylo. „U nás se na něj zvonilo když dal ježíšek dárky pod stromeček.“