Boy 13

K čemu přesně dochází v těle při mdlobě/kolapsu ?

Když někdo např. dostane kolaps, nebo má pocity na omdlení, co se děje v mozku ? Nedochází tím k poškození mozku a zapomenutí části některých vzpomínek, např. co jsme dělali před rokem atdl ? Děkuji.

Odpovědi
elkon

Mdloba (kolaps, synkopa) je krátkodobá kvantitativní porucha vědomí. Závažnost stavu je dána příčinou poruchy vědomí. Co se děje v našem organismu a proč upadáme do bezvědomí? Jedinec upadá do bezvědomí, pokud z nejrůznějších příčin dojde ke snížení dodávky kyslíku mozkové tkáni, tedy k nedokrvení mozku.

CTTON

Ke kolapsu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.