Complex

K čemu praktickému se dá využít zmenšení stránky či její části až na minimum 30% velikosti ve Firefoxu?

Doplnění otázky: Zapomněl jsem dodat to podstatné. Sorry.

Nejlepší odpověď
Dochy

Třeba k tomu, aby sis debilně navrženou stránku vůbec mohl rozumně prohlédnout na zařízení s nízkým rozlišením (např. na starším monitoru)

Další odpovědi
ivzez

Zmenšování používám v případě, že autor zvolil příliš velké písmo.
Míním opravdu velké → na řádku má jen pár slov a stránka je pak
moc dlouhá.

Asi třikrát jsem použila zmenšení na 50 % pro pořízení
ilustračního screenshotu (nepotřebovala jsem, aby byl text čitelný).

Pro 30 % si neumím představit žádné rozumné využití.

Edison

Myslíš jako ji ostříhat? Třeba na falešnou úsporu papíru?

led

Napríklad pri pozeraní obrázku, zverejneného vo veľkosti, rozlíšení ktorá je väčšia než rozlíšenie vášho monitoru.
Napríklad obrázok v rozlíšení DPI 300 (bodov na palec) tj.minimálne rozlíšenie pre kvalitnú tlač na printové médium pri veľkosti formátu A4 by pri bežnom web rozlíšení bolo asi potrebné pozerať na viacerých monitoroch navzájom prepojených. Bežný užívateľ si preto radšej zmenší obrázok niekedy naozaj na 30%. Pre zaujímavosť niekedy musím obrázok mať pri práci zmenšený až na 5% pôvodnej veľkosti, aby som ho dostala celý na 24" monitor. Ale pri detailoch používam len časť v originál veľkosti. To nehovorím napríklad od fotografiách ktorých veľkosť sa počíta v GB