mandiice

K čemu pomáhá meditace ????

Nejlepší odpověď
zjentek

abys neubezdušila kolegu gecca..

Další odpovědi
gecco

Máš pocit, že touto formulací jsi svůj dotaz vylepšila????
:-O

Ne – zřejmě vůbec nevíš, co pojem „meditace“ znamená…
Jak ti odpovědět, když sama nevíš, nač se ptáš???
😛
Počti si aspoň tohle – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Me­ditace , požádej Admina o výmaz této a předešlé otázky, zamysli se – a pak se, případně, zeptej znovu.

klumprt

Nebudu googlit, píšu z hlavy:

  • k relaxaci a k obnově duševní pohody a svěžesti
  • k dosažení osvícení či nirvány, k poznání svého já nebo nějaké Pravdy

mysa1

Meditace krátce řečeno slouží k duševnímu i tělesnému zklidnění, uvolnění, zastavení myšlenek, soustředění na přítomný okamžik, ve kterém probíhá skutečný život. Není nutné jen sedět v lotosu, meditovat lze třeba při procházce přírodou, při činnosti, která nás baví, nebo když držíme někoho za ruku, stačí být TADY a TEĎ. Vede k nalezení kontaktu se svým „pravým Já“.

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GdBIypdCQm4