kazisvět

K čemu nám vlastně jsou transportéry Pandur?

Armáda jich původně chtěla 200, pak to přepočítali a zjistili, že stačí objednat jen stovku, ale já stále nerozumím, proč jsme jich potřebovali tolik. Samozřejmě chápu, že každá armáda musí obrněné transportéry mít, ale už mně není jasné, k čemu jich tolik využijeme.

Nejlepší odpověď
quentos

AČR má transportérů hromadu, jde však o zastaralé typy. Je pro ni důležité se učit zacházet se současnou, moderní technikou, „jít s dobou“. Pak nebudou tolik vyvalení, když ji použije nepřítel. Ze stejného důvodu došlo nedávno k přezbrojení AČR, co se týče ručních palných zbraní.

Další odpovědi
djaba

I když je to v době krize a úspor divné , musí mít armáda výbavu in exkluziv.Teroristé nespí a objeví í ČR ,