BEAES

K čemu mají sloužit Andělé a existuje nějaká nauka o nich?

Prosím konkrétní odpověď bez odkazů.

Nejlepší odpověď
annas

Nauka o andělích se v teologii označuje jako angelologie (z řeckého ἄγγελος angelos anděl + λόγος logos slovo, řeč). Vedle tohoto hlavního významu se pojmu používá i pro označení různých mystických a esoterických nauk i mimo křesťanství. Vzhledem k tomu, že křesťanství považuje démony za padlé anděly, lze za podobu angelologie považovat také démonologii.

Zkráceno podle Wikikpedie

Další odpovědi
Miroslavst

Anděl (z řeckého ἄγγελος angelos „posel“) je mýtická nadpřirozená duchovní bytost, která by měla být podřízena Bohu či bohům a sloužit jako posel mezi lidmi a bohy.

panenka

Andělé jsou celým svým bytím Boží služebníci a poslové,
kteří slouží při uskutečňování Božích záměrů.
Jsou to čistě duchové nesmrtelné bytosti, mající rozum a vůli.

Zdroj: http://www.vi­ra.cz/Texty/Glo­sar/Andele.html

anonym

Andělé jsou tu proto aby nám ulehčili utrpení,někdy pomohli,ukázali nám cestu ze tmy,určitě je nauka o andělích,ale nechcete odkaz,tak ho sem vkládat nebudu