Michal Kole

K čemu mají hudebníci při koncertě reproduktory nasměrované na sebe ?

To je přece věcí zvukaře, aby to slyšelo publikům a baskytara nepřeřvávala bicí.

Nejlepší odpověď
anonym

Máš na mysli odposlechy? Zkus si někdy zacpat uši a zpívat. A ještě k tomu se sladit s ostatními vokalisty.A ktomu hrát na nějaký hudební nástroj. Bez těch odpopslechů je to jako bys měl vodu v uších…:D

Další odpovědi
tom004

Protože zvuk z reproduktorů jde směrem k divákovi a oni stojí za nimi,potřebují slyšet hlavně své hlasy,což je důležité při vícehlasém zpěvu a vokálech. Pokud nemají tuto možnost,může se stát,že se hudba a zpěv „rozjede“ a divák se „odporoučí“ s pískotem domů.

Hykam

Je to kvůli synchronizaci, zvuk, který se odrazí z hlediště má sice minimální, ale má zpoždění, tudíž bicí které udávají tempo by hrály o malinko napřed. Těm reproduktorům se říká odposlechy.

david22

Oni musí mít zpětnou vazbu i k sobě. Jestli třeba nehrají falešně atd.

cukrar

páč používají uši, a aby se slyšeli.....
na velké ploše se zvuk tříští..