Drap

K čemu lze využít chlorid sodný v koncentraci 0,9% ?

Nejlepší odpověď
gecco

Předpokládám, že zmiňuješ koncentraci vodného roztoku – jde o fyziologický roztok – v lékařství, laboratoři…
😉

Další odpovědi
dědapetr

V kuchyni.Je to sůl.

Doplňuji:
Pokud je to tekutý tak se používá na piavice aby se pustili.

brillant

Fyziologický roztok k infúzní terapii.

mosoj

O fyziologický roztok se jedná, pokud je chlorid sodný rozpuštěn v destilované vodě. Nevidím žádnou zmínku. Pokud není, můžeš si udělat tak akorát slanou polévku.

Kelt

Z toho plyne, že ve 100 g roztoku, je 0,9 g NaCl, tedy 9 g NaCl v 1000 g roztoku, tedy 9 g NaCl v 991 g vody. Můžeš si spočítat molalitu, určit osmotický tlak a asi ti vyjde, že se jedná o fyziologický roztok.