Marsyas

K čemu jsou následující filtry k objektivům?

S označením:
hama ***** PL ClR (IV)
hama UV C (IV)
Jessop 1A Japan

Nejlepší odpověď
mosoj

  1. Hama PL CIR – cirkulační polarizační filtr. Slouží k odstraňování odlesků, zvyšuje hloubku barev. Jeho účinnost je třeba nastavit otáčením na objektivu – proto cirkulační.
  2. Hama UV C – Uv filtr dnes u digitálních foťáků se používá pouze jako ochrana objektivů, neboť čipy fotáků mají svůj UV filtr. Na anologu zvyšuje kontrast, odstraňuje mlžný opar.
  3. Jessop 1A – podle mého SKYLIGHT filtr, stejné jako UV filtr ale má mírné zabarvení do růžova až hněda. Otepluje namodralou oblohu a pleťové barvy. Na ostatní barvy bez vlivu.