huxa

K čemu jsou „dvířka“ ve sklepě? A jdou vytáhnout, odstranit?

Dělám si ve sklepě v bytě posilovnu a vcelku mi léží v hlavě, k čemu je cca. 6 příhrádek viz foto. Poradíte mi prosím?
http://www.im­gup.cz/images/2016/06/­25/IMG_20160625_1­61351.jpg

doplnění: Mokckrát vám děkuji 🙂 dají se tyto dvířka nějak vydělat? jsou tam vcelku pevně přidělané. Je možné, že jsou už „mimo provoz“ a místo odstranění, betonování, … je tam prostě přidělali?

Nejlepší odpověď
Drap

Na fotografii to neni moc patrné, ale myslím, že to jsou vymetací dvířka od komínů. Také se někdy dříve používali k větracím šachtám.
Dvířka bývají oteviratelná čtvercovým klíčem. Ten se dal občas zakoupit i samostatně v železářství. Jinak takový klíč vlastní každý kominík. Ty dvířka bych určitě nezazdíval, zvláště když jsou ve společném domě.

Další odpovědi
mosoj

Každém patří k jednomu komínu ať už topnému nebo větracímu.

http://photo.u­loziste.com/?fot­ka=b83a78ed69947e7c­.jpg&d=v2b35a7ec43450be&­size=0

isteron

patričné otázky adresuj na správcu domu. Odstrániť a ani zamurovať neidu. Tadiaľ kominár kontroluje a meria priepustnosť komína