zjentek

K čemu jsou dobré hleny?

Tak pokud se tvoří, určitě k tomu mají taky dobrý důvod. Haré Krišna 🙏

Odpovědi
elkon

K ničemu, proto se vykašlávají. Jen zvlhčují prostředí. Tvoří se většinou při nachlazení ty krišno. Jsou ale hleny, které tělu pomáhají, třeba na některých sliznicích. Chytíš se každé kraviny.

Dochy

Jistě že k tomu mají dobrý důvod. Zvlhčují a chrání sliznici, pomáhají odplavovat bordel.

zjentek

Elkone, co myslíš? Jako že mně napíšeš cokoli a já se toho chytím jako směrodatného? To je možné a hned se tě zaptám- mám tvou odpověď tedy chápat, pokud v člověku/organismu probíhá nějaké nachlazení, tak je za takových situací v organizmu žádané vlhčí prostředí? Taky by mě třeba zajímalo, proč. Mohl ses trochu odvázat, já to nemyslím ironicky, myslím to vážně. Haré Krišna 🙏

Pepa25

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hlen#Funkce