FlAsh_7

K čemu jsou dnes vlastně dobrá CD?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Do CD přehráváčů :P Tam, kde se oplatí mít levné CD namísto flashky nebo paměťové karty – jako i ty jsou už dávno levné, ale CD můžou být přehlednější a líp se v nich dá orientovat. Např názvy písniček/skupin napsány přímo na povrchu CD.
Dobré např. ve fitku, kde je třeba 50 různých CéDéček – a zůstávají tam neustále. Netřeba flashek nebo paměťopvých karet, ve kterých by stejně nedalo orientovat, kdyby nebyly přímo v přehrávači. Jedno CD, levné, stačí pár písniček (vyhovuje i ten malý obsah CD a tím i jejich nízká cena), třeba 20 na jednom disku, víc nebo i míň. Spousta hudby, spousta žánrů a ještě mnohem víc hud. stylů, plno skupin, skladeb,… pro fitka ideální, kde si každý může vybrat (nebo donést) „to svoje,“ které se mu líbí a pustit si to tam.

Další odpovědi
elkon

CD má lepší životnost (pokud je dobrá značka) a kvalitu nahrávky, než flash disk, kde může docházet k výpadkům a poruchám zvuku (vlastní zkušenost).

Hufnágl

K plašení ptáků na zahradě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

elkon: CD a lepší životnost? pouze pokud ho dobře skladuješ.
Výpadky a poruchy zvuku kvůli flash technologii? Promiň, ale to bych spíš viděl na sračkoidní přehrávač nebo blbá sluchátka. Médium buď funguje, nebo nefunguje. Pokud bych zjistil takovéhle problémy, udělal bych kontrolu souborů a v případě potíží by šel disk na reklamaci nebo do koše (samozřejmě do té správné bedýnky na sběr elektrobordelu). Flash technologie je kromě jiného základem pro smartphony a tam jsem poslouchal jak samostatné audio nahrávky tak sledoval filmy a bez problémů.

elkon

Mám CD nahrávky od doby kdy se začaly u nás objevovat, dokonce mám i svá CD s hudbou, která jsem vypaloval někdy před dvaceti lety a jsou stále funkční. Stačí si ale přečíst nějaké pojednání na odborných webech, kde je jasně definováno, že flash disky jsou nespolehlivá média, vhodná na přenášení souborů, nikoli pro archivaci.

Dochy

Jenže pokud mluvíš o přehrávačích, tak se nebavíme o archivaci. A to Tvé tvrzení o výpadcích a poruchách zvuku absolutně neodpovídá principu jakéhokoli flashdisku. To odpovídá spíše neschopnosti správně namířit paprsek při pohybu s čímž měli kdysi potíže discmany (než někomu došlo, že pro takové případy se hodí větší buffer pro načtení dat v předstihu). flash disk zpravidla buď funguje, neb nefunguje. Jakmile se poškodí část souboru zbytek už je zpravidla nečitelný. Dočasné výpadky jsou poměrně nesmyslné a může k nim docházet jen za dost specifických a vyjímečných situací.

Gonfaloniér

CD/DVD vůbec nejhorší uložiště dat. Nejkřehčí… stačí, aby jednou spadlo, trochu se zašpinilo, jemně škráblo a už to nehraje. Jedno, která značka a za jakou cenu. I kazety byly a jsou kvalitnější. Ale u obou dochází kvůli častému používání ke zhoršení kvality nahrávky/dat a častému celkovému poničení (narozdíl od USB nebo pamťových karet – tam může být navině max přehrávač nebo pořádně doničená flashka/krata, na kterou někdo dupal nebo ji umýval ve vodě. Jinak jsou to kvalitní a jen těžko rozbitné „paměťovky,“ kde je možné neustále mazat a nahrávat nové soubory a vůbec jsu téměř všestraně efektivní. CD/DVD jsou efektivní leda po té stránce, že si je můžeme popsat – a vědět tak předem, co na nich je. A vůbec ani není možné, aby měly poruchy zvuku apod.).
Definováno, že flash disky jsou nespolehlivá média. Prosímtě, který odborný web tohle píše? :D Vhodné pro archivaci i přenášení souborů.
Já mám doma kazety snad 40, 30 a 20 let staré, pořád jedou (jakžtakž), ale neříkám, že jsou kvalitnější nebo jakkoli efektivnější než flashky nebo pamětové karty, disky aj.