Rocker

K čemu je vlastně tablet?

Syn by si chtěl ušetřit na tablet.Má dotykový telefon a notebook,má cenu ještě tablet?Co všechno vlastně umí?
Doplňuji:
Tak už si to naštěstí nechal rozmluvit,prý bude šetřit na něco jinýho:-)Na chalupu stejně vozíme notebook,k Vánocům dostal PSP,takže pařit hry má na čem.

Nejlepší odpověď
ondra07

Podle mě je to celkem zbytečné… Na notebooku může mít úplně všechno, co bude chtít a na mobilu vlastně taktéž. Nevím, na co by chtěl ještě tablet, maximálně by mu posloužil na cestování a mohl by si tam třeba pouštět filmy. To je asi jediná výhoda, protože filmy na mobilu jsou na malém display a notebook se nikomu nechce tahat… Takže, to vidím jako dobrou hračku jenom na multimédia nebo popřípadě internet přes wifi, jinak nevím co s tím má v plánu.

Další odpovědi
Damiana

Taky jsem myslela, že je to jen hračka, když mám iPhone4, ale pak mi manžel koupil iPad2. Je geniální. Mám WiFi/3G, takže jsem online skoro všude. Je to skvělá věc pro vzdělávání – ty úžasné aplikace dostanou „vejšku“ při vší té rychlosti a snadném ovládání, touch screen mě dostal. Klávesy, knihy, stříhání vlastních filmů, úpravy fotografií, videohovory, jazyky, vytváření booků, hry, sledování TV…No je toho fakt hodně, ale myslím, že dítě ho určitě nedocení. Chce ho nejspíš, protože je to IN a má ho asi kamarád. Myslím, že dotykový telefon a ntb bohatě stačí… Asi by to víc vzalo vás, já jím už „nakazila“ dva kamarády (už ho mají) a manžel se do něj také chystá jít…

Michal Kole

Záleží jaký tablet myslíte

  1. tablet je „malý“ počítač v podobě desky o přibližné velikosti A5 papíru (mohou být větší i menší) a je to spíš na přečtení a napsání mailů, organizace práce v Microsoft Outlook.
  2. Tablet je zařízení ke kreslení na PC. Podobá se to touchpadu u notebooku, jen se po ploše nejezdí prstem, ale tyčinkou zvanou stylus.