ahold

K čemu je v praxi osobní bezpečnostní kód na OP?

Při vydání nového Obč.průkazu si za 500,–Kč můžeme zřídit bezpečnostní kód.
K čemu a v jakých situacích mi bude?
Nevím do jaké kategorie zařadit.

Nejlepší odpověď
led

V súčasnosti k ničomu. Tento typ „občanky“ predbehol svoju dobu.
Myšlienka použitia bezpečnostného kódu spolu s fotografiou na doklade mala zvýšiť bezpečnosť a možnosť komunikácie s centrálnou databázou, kde by boli o vás zapísané všetky potrebné informácie, aj zdravotné a podobne. Fungovalo by to podobne ako bankomatová karta s rôznymi stupňami oprávnenia pri poskytovaní potrebných informácií napr. bezpečnostným orgánom, lekárom, na úrade a podobne.
Doplňuji:
vo vyhľadávači si zadajte kľúčové slová „občanský prukaz bezpečnostní kod“

ahold

Led: to jsem předem udělala, ale přišlo mi to jako holá utopie.
Podobná situace , jako když jsem si založila IZIP a shořelo to na tom, že mi lékařka řekla, že si na to nehraje a bylo. Myšlenka dobrá, ale nedotažená.
Jak píšeš: V súčasnosti k ničomu. Tento typ „občanky“ predbehol svoju dobu.
Díky .