Bronzový

K čemu je v kejsu PC tolik volných molex kabelů? Co všechno se s nimi dá připojit?

Musel jsem ty molexy nedávno při čištění větráků, chladičů atd od prachu a jiné údržbě PC ty kabely trochu zorganizovat, tak jsem je různě svázal stahovacíma páskama, aby nepřekážely. Stejně mě udivuje, že jich tam bylo tak já nevím tak 5-8? Něco tak kolem no. Na co je jich tolik a co se s nima dá všechno připojit?

Nepřímá inspirace otázkou zde: https://www.odpovedi.cz/…

Kdyžtak molex je ukázán zde: https://cs.wikipedia.org/…

Odpovědi:

Stříbrný

Protože se stále ještě někde používají zařízení s těmito napájecími konektory. Připojíš s nimi staré HDD, CD, DVD, dokonce i některé prastaré grafiky potřebovaly přídavné napájení, které se realizovalo přes molex. (Třeba ve své době špičkový Radeon 800XT) Uvaž, že pokud jsi měl v kompu 2 logické harddisky zapojené v RAIDu 0+1, tak hned 4 kšíry byly obsazeny. Připočti CD/DVD mechaniku a pokud třeba by byl požadavek na RAID 5, tak budeš potřebovat ještě VÍCE molexů. A to nepočítám případná další zařízení.

I dnes se často jinak "nepoužitelné" molexy využívají (přes "zlodějku" - redukci 2x molex na 6pin) k přídavnému napájení starších grafik. Novější potřebují 8pin, ale možná by i to šlo nějak zpumprlíkovat, koukni na specifikace.

Jestli tě sejří ten kabelobordel (což chápu), tak best řešení je alespoň částečně, lépe zcela modulární zdroj. VŘELE DOPORUČUJI! :)

edit:

Protože jsem čím dál tím větší gramla a rozšlápl si nechtěně USB nabíječku, tak jsem od ní odřízl kabel a napojil na 5V větev molexu - luxusní stabilizovaný zdroj 5V/11A, kde něco takového seženeš skoro za nulové náklady? Taktéž doporučuji. Jediná nevýhoda, že PC musí běžet. Tedy u někoho, komu neběží témeř nepřetržitě. ;) :D :D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý ge0rge 1155
Zlatý mosoj 1096
Zlatý Hlada 1018
Zlatý led 994
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Stříbrný cochee 724

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.