bolak

K čemu je teda dobrej ten P.O.BOX, když tam stejně odesilatel musí uvádět adresu a jméno?

Já myslel že je to anonymní schránka, ale zřejmě není, takže jaký jsou teda důvody proč si něco takovýho zřizovat?

A je nějaká možnost anonymní schránky, tak jak jsem to měl namysli já, že by mi tam někdo poslal poštu a nemusel uvádět ani jméno, ani adresu?

Nejlepší odpověď
anonym

Na P.O BOX si můžeš napsat třeba firma „Anonym s.r.o.“, klíčky od schránky na poště má pouze její uživatel, pošta tam jen vhazuje příslušné zásilky. pro níž je identifikace číslo P.O.BOX-u.
Hlavní důvod je pro hromadné a firemní zásilky, případně skrytí pravé adresy pro pochybné e-shopy a jiné „podnikavce“ či podvodníky. (Že by motivace ?)
Možná si pleteš pojmy, jméno se uvádí pouze na Poste restante, též ukládané na poště, místo P.O.BOX se uvede adresa pobočky pošty – k osobnímu vyzvednutí adresátem po předložení průkazu.
viz odkazy:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P­._O._Box

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pos­te_restante

Další odpovědi
Conchus

P.O Box byl asi vymyšlen jako služba pro adresáta