Zacheus

K čemu je tato kovová věc pod dřevěnými okny?

Je to umístěno zevnitř pod okenním křídlem, jehož panty umožňují jen klasické otevření (ne vyklopení).
Dá se tím otáčet doprava a doleva a asi centimetr nahoru a dolů (ale to je nejspíš jen vůlí v pantu). Jinak se tím nijak hýbat nedá.
K čemu to slouží?

Nejlepší odpověď
elkon

Pokud je tam péro, bývaly to na starých oknech zarážky, aby nedošlo např. při průvanu, k zavření okna. Na křídle okna byl kolík, který se tam opřel. Bylo to na špaletových oknech na venkovních křídlech. Ty zarážky mívaly různé tvary a podoby.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Zacheus

elkon:Je to klasické trojdílné okno ze 70. let a otevírá se směrem dovnitř. Pero tam není.