quentos

K čemu je taková ta kovová úchytka na konzervě a jak ji správně použít?

Takové to kovové očko na víku konzervy, však víte, co myslím.
Nebo není k ničemu a je to jenom placebo?
Moje zkušenost je totiž taková, že za to vezmu, trochu zabejčím, čímž to urvu, a jdu si stejně pro otvírák.

Nejlepší odpověď
cochee

Zdroj:.

Pozn.: víčko olizujeme vždy od středu ke kraji, nikdy ne obráceně!

Zdroj: https://youtu­.be/nqjZ7xELKXk?t=54

Další odpovědi
Kepler

Má to být konzerva, na kterou nepotřebuješ otvírák. Očko odchlípneš o 90 st. na vzdálenějším konci plechovky, čímž se víčko částečně odtrhne od její stěny. Pak už stačí jenom tahat směrem k sobě.

Dochy

V 90% se to podaří bez problémů… nejdřív naříznout zvednutím očka a zatlačením na „zoubek“, pak otočit otočko a tahem otevřít. Někdy je třeba, zvlášť zezačátku, soustředit se na jednu stranu toho „řezu“ a až se to rozjede vrátit se ke druhé straně. Chce to trochu citu.

da ny

Pravda, u některých konzerv je ono „očko“ k ničemu (také urvu). :)
Asi tak u 8O% mnou otvíraných plechovek svou funkci otvíráku plní (kompoty, protlak, fazole, zelenina, žampiony).
Nejsem nadšená, když selže např. u sardinek :D

paul1

Po odchlípnutí očka o 90 st. jím prostrčím vařečku a potom to jde zapáčením nějak otevřít. Mně tedy bez té vařečky to nejde, a nebo jen s problémami

led

Chytím ladnou rúčkou plechovčičku
Prstík zvaný ukazováček převleču očkem, jak prstýnkem.
Pak táhnu prstíkem prstínkem orpstinkovaným k sobě, zatímco druhá rúčka pevně drží plechovičku, radši od sebe
Tak již plechová papule se otvírá…
a vše na sobě mám vylito
Řízla jsem se docela.
Neviděl někdo doktora?

cochee

😁