Complex

K čemu je spektroskopie?

Nejlepší odpověď
Kepler

Spektrální analýzou můžeme zjistit, z jakých atomů prvků, případně molekul se hmota skládá. Každý prvek má své charakteristické spektrum. Buď jde o spektroskopii emisní, nebo absopční. Proto známe složení i dalekých hvězd nebo mezihvězdných prachoplynových mračen.

Další odpovědi
Edison

Ke zobrazování spektra.

Kelt

Spektroskopie je celá věda. Záleží co se měří a podle toho se použije vybraná část spektra . Samozřejmě, že se tím určuje složení látek, tedy jejich chemické složení, vzdálenosti mezi atomy, vazebné úhly, vzdálenost mezi energetickými hladinami, hrubé až jemné, fotoelektrický jev a pod. Pokud tě to zajímá, vyšla asi v roce 1980 Analytická příručka (Zýka), která má 2 díly. Jeden z nich se zabývá elektrochemickými metodami, a druhý spetrofotometric­kými metodami. Je tam asi 20 kapitol ohledně použití, přístrojů a pod.