huxa

K čemu je SIM karta v notebooku?

Po třech letech jsem zjistil, že můj notebook má otvor na simku, nebylo to nikde uvedeno, nic…
Doplňuji:
Je tam nápis SIM a pasuje mi tam klasická simkarta z mobilu, bohužel vážně tam není modem, takže simka by zapadla do notebooku :)
V manuálu nic nebylo ani nikde u prodejců.

Nejlepší odpověď
led

Ide zjavne o notebook s 3G modulom (prezeranie mobilneho internetu)
http://forum.zi­ve.sk/viewtopic­.php?f=907&t=1078683

Doplňuji:
Je rozdiel medzi SIM kartou a pamäťovou kartou (SD a pod…).
Pokiaľ notebook umožňuje používať SIM kartu má v popise napísané „3G modul“

Další odpovědi
zjentek

pokud můžeš strčit sim přímo do laptopu, tak to bude najisto čtečka sim (sm, mm, kontakty..) ..a není to otvor na mini nebo micro SD či SDHC třeba? SIM pro příjem bezdrátového připojení se většinou vkládá do modemu operátora a ten do USB portu, možná jde i vložit přímo, ale modem poskytovatele tam stejně bude potřeba ,)
Doplňuji:
máš v manuálu něco o slotu na sim? ..není to čtečka otisků prstů? ,)

Bedy

Pokud tam je otvor na SIMku, tak notebook pravděpodobně má vestavěný modem a tu SIMku lze využít na internet v mobilu.

Ale je možné, že je to slot pro paměťové karty. Zkuste se podívat detailněji nebo do manuálu.

Orange

Mobilní internet, ale asi stejně nemáš modem.

Sta67

Třeba jde o univerzální case, který výrobce používá i na modely s modemem.

led

Obaly notebookov sa vyrábajú veľakrát univerzálne pre viac verzií. Vo vašom prípade zrejme ide o verziu bez 3G modulu. Viac nájdete v technickom popise v manuále počítača.

kablik

tak já tam mám napsáno: SLOT PAMĚŤOVÝCH MEDIÍ tj.SD/SDHC karty atd.

cochee

Ty „tam“ máš napsáno Slot paměťových médií, huxa „tam“ má napsáno SIM. Nějaká souvislost?