Avatar uživatele
Michal Kole

K čemu je průkaz pro pracovníka v potravinářství (zdravotní průkaz), když neříká: že jsem zdravý v TOMTO okamžiku ?

Doplňuji:
Ne, zamstnavatel by měl svého dokotora, který by pracovníka před šichtou prohlédl.

Dnes když je zdrušeno 3dny placené nemocenské, tak se chodí do práce s virózama, nachlezením, občas horečky úplně normálně, protože přijít na 3 dny o peníze je „citelný zásah do rodinného rozpočtu“ a pak už jen tuším 60% procent platu.

Nechce se mi věřit, že neexistuje způsob jak odhalit simulanty a spekulanty.

Třeba by se musel někdo za něj zaručit, rodina, sousedi, lékař, kolega ze zaměstnání.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4175 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Bohužel má tento průkaz neomezenou platnost. Jeho majitel je ale seznámen s tím, že jakmile se dostane do styku např. se salmonelozovou nákazou, musí na nové testy. Je to pak tedy na jeho zodpovědnosti. Další zodpovědnost nese zaměstnavatel, který by nemocného člověka měl poslat domů a ne ho nechat prskat do jídla. Ale co si budeme namlouvat, běžně se to děje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zdravotní průkaz se vydává tomu, u koho se po vyšetření prokáže, že není bacilonosičem .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Nedochází zde k míšení pojmů, přesně řečeno snad k záměně lékařských nálezů po vyšetření kupř. hlavy a na základě výtěru?!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

A to si představuješ, že by zaměstnanec chodil každý den pro razítko k doktorovi, že je zdravý a může do práce?
Doplňuji:
No stejně doktor na místě zjistí akorát kašílek a rýmičku, kdežto nakažlivé infekce mají mnohem širší pole působnosti a odhalit jdou lab. testy, které trvají nějakou dobu, takže by toho ten doktor moc nezmohl, holt to jde každému na jeho zodpovědnost…

Upravil/a: Lucijej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

nikdo neví jestli je právě v tomto okamžiku zdravý
Doplňuji:
Michale kde žiješ prosím tě, to ti nikdo nebude dělat .

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
radce

Tento průkaz je jen proto, aby si doktoři přividělali. Zdravoťák mám na neomezenou dobu, dodes pamatuji na vyšetření, obvoďačka mi změřila tlak a teplotu a dala razítko. Žádné vyšetření krve či výtěr…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek