bolak

K čemu je dobrý mít nejnovější mobil?

Proč když děcka viděj nějakej novej mobil na trhu, tak hned hlásej „ten je dobrej, ten musím mít“ a jdou přemlouvat rodiče aby jim je koupili?

Já mám na mobilu budík, hodiny a občas z něj i telefonuju, to nestačí?

Nejlepší odpověď
saboo

K nicemu. Vetsina lidi nevyuzije ze smatphone stejne skoro nic. Deti to delaj v dusledku reklamni masaze a masaze tech deti, kterym to rodice koupi jako odpustek za to, ze si jich nevsimaj. Nejnovejsi smartphone je jisty socialni status. – Ale odpoved na otazku k cemu? zni k nicemu.
Doplňuji:
Já dotykáč mám. Na maximum ho nevyužívám, ale takových 80 procent jo. Je to pro me diař, zápisník, přistup v nouzi na internet, wi-fi access point, GPS navigace, MP3 prehravac. Nepouzivam video, nebo hry. takze jeste rezervy mam.

Další odpovědi
Ella

aby s ním mohly machrovat před kamarády… jinak k ničemu.

Já mám Nokii 5230 s dotykáčem a používám ji každodenně na budík a jako přehrávač mp3, občas nějakou tu fotku, telefonování a sms. Jinak k ničemu. Na to nepotřebuji iPhone 4, ani Samsung Galaxy S. Většina těch přístrojů (protože tomu se už ani mobil říkat nedá) je určena k surfování na internetu a sdílení, aplikacím a bůhvíkčemu a to já nepotřebuju.
Jasně, třeba ten Samsung je pěknej, iPhone taky, to nepopírám, ale ty prachy bych za to nedala, jenom abych mohla před kamarády ukazovat že mám a k ničemu mi to nebude. Možná si časem pořídím nějaký jiný telefon, lepší, který bude mít wifi, abych mohla použít internet když to bude nutné, ale bych seděla na zastávce a nutně potřebovala hlásat do světa na FB, že „ta tramvaj snad nikdy nepřijede!“ tak to fakt ne.

Mladí dneska neví coby a nechtějí být pozadu, aby se jim náhodou kamarádi neposmívali. Víte co? Pokud by se mi kamarádí posmívali ,že nemám nejnovější mobil, tak to nejsou kamarádi, ale idioti… ovšem vysvětlete to tý dnešní mládeži! :/

beer

Mně by byl už jenom dotykáč k vzteku )) Nejenom děcka, ale i dospělí si většinou kupují ty nej.. z frajeřiny, poněvadž se chtějí někomu vyrovnat a ještě lépe předehnat, o tom telefonu nevědí naprosto nic a podle toho jej taky využijí ).
No a jsou i jiní, fajnšmekři, které toto technika skutečně zajímá, snaží se ji využít na maximum a dokáží to.

huxa

jak říká beer, sebe bych zařadil tak k polofajnšmekrům; mám dotykáč a potřeboval bych zhruba 5× výkonnější CPU, 10× větší interní paměť, abych ten mobil byl schopen využívat dle své libosti :) ale co znám dnešní mládež, ta si ani nevolá, mobil má jen jako mp3 přehrávač, občas foťák…

vanad

Jak už psal saboo – reklamní masáž. REKLAMA JE OD SLOVA KLAMAT !!!

Damiana

K tomu, aby se někdo na někoho vytahoval není zapotřebí mobil, někdo se vytahuje i tím, že dál dočůrá… Vzpomínám na úryvek z Hrdého Budžese, kdy Helence Součkové řekne chlapeček pro nic za nic: Že jeho tatínek má náklaďák… a tím náklaďákem, že on ji přejede…
Dokonalá reklama útočí zejména na mládež. Protože právě mladí lidé se potřebují někam zařadit. A pochopitelně vždy budou chtít patřit mezi „elitu“. Nabodobováním svých idolů – stačí, aby se Beckham vyfotil třeba u toho, jak se cpe denně deseti vajíčky na tvrdo – a je to děsně cool! –  a kdejaký puberťák (a nejen ten!) si přivodí žlučníkový záchvat. Lidé moc neoddělují reklamu od skutečného života, zvlášť, pokud se jich nějak dotýká a je zaměřena cíleně na ně. Takže si pak koupí opravdu cokoli. Znám některé pubertální blbísky, kteří mají smartphone jen pro prestiž – a jsou rádi, že z něj umí alespoň telefonovat. Touží patřit do skupiny „vyvolených“. Stejně tak si ale časem mohou „vybírat“ mezi automobily, domy a bohužel i protějšky…
Osobně mám iPhone4, měla jsem i trojku. Mám i iPad. Jsou to přesně ty věcičky, které mi nejen ulehčují práci, ale také mě baví. Ale pořád jsou to jen věci. Člověk by se neměl posuzovat podle toho, co má, ale jaký je. Jenže… Někdo to „pozná“ jen podle toho, co mu leží na stole za telefon… Nedejbože, aby si takto „udělal“ nového „přítele“ a nakonec po mobilu „hrábnul“ nějaký „soused“! 🙂
Oni lidé (také to byly děti) věří ale opravdu všemu, hlavně, když se to dobře do té hlavy „vmasíruje“…
(viz 1.minuta…:-)
http://www.you­tube.com/watch?v=A­suUzSrLKtc&fe­ature=youtube_gda­ta_player

Doplňuji:
ad Mosoj: Jak ty děti. Ale ty závistivé…

honza19hk

Na to aby ten dotyčný se mohl vytahovat a myslet si že je in, ale telefon je na telefonování a daší vymoženosti jsou zbytečné.

mosoj

Damiana jak ty děti, také na chlubení !

bolak

http://www.lou­pak.cz/video/sran­dicky/12464-zbrusu-novy-iphone-5

Damiana

ad Mosoj: Zásadní rozdíl ale bude v tom, že já jsem si na všechno co mám sama vydělala, takže mě nikdo nemusí odsuzovat za to, co si pořídím a co ne. Ani nesmyslně obviňovat. Evidentně nepoznáš rozdíl mezi vejtahou a normálním spotřebitelem. Podle tebe bych měla tu asi měla pokrytecky buď lhát nebo si hrát na falešného odmítavce, či snad přímo sabotovat technický pokrok? Nemáš ani ponětí o tom, co potřebuji ke své práci a jak mi ji právě některé moderní výdobytky usnadňují. Snad mi nechceš předepisovat, co si jako dospělý člověk můžu koupit a co ne? Tady nejsme na buzerplace.