Loreta

K cemu je dobre vydani zakona ci paragrafu,kdyz maji vyjimky?Dekuji za nazory.

Nejlepší odpověď
tom004

Zákony se svými paragrafy,tvoří prostor,„manti­nely“,pro fungování společnosti. A vyjímky jsou dobré pro ty,kteří je znají,aby je mohli obcházet.Čím víc vyjímek,tím větší prostor pro beztrestné zneužití zákona.

Další odpovědi
quentos

Výjimky jsou dobré k úplnému definování daného paragrafu. Každej paragraf holt nemůže platit na všechno. Život je plný specifických situací, s nimiž se počítá.

led

Život je rozmanitý, na všetko nemôže byť zákon. Tak isto zákon nemôže obsiahnúť všetky špecifiky života. môže len určiť odkiaľ-pokiaľ. Výnimky zmäkčujú mantinely, aby sa človek veľmi neudrel.
Jediný 100%-ne platný zákon bez výnimiek je len: ak sa človek narodí, musí aj zomrieť.