annas

K čemu je dobré mít na internetu nastavené RSS?

Prosím o laickou odpověď.

Nejlepší odpověď
rynek878

RSS je rodina XML formátů určených pro čtení novinek na webových stránkách a obecněji syndikaci obsahu.

Technologie RSS umožňuje uživatelům Internetu přihlásit se k odběru novinek z webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, též RSS kanál, RSS channel). Tento zdroj se většinou vyskytuje na stránkách, kde se obsah mění a přidává velmi často (například zpravodajské servery).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/RSS

Další odpovědi
anonym

Třeba na to,že se ti na liště objeví nějaká zpráva,třeba z Odpovědi a tak víte,že přibyly nové příspěvky bez toho,že máte otevřeny stránky.

Jahoda

Dole u lišty Vám vyskakuje okénko, které upozorňuje, že se objevily nově otázky na Odpovědích. Já jsem na to klikla a nevím, jak to vrátit zpět, aby mi tu nic nevyskakovala. Zbytečně se mi kvůli tomu zasekne PC.

Terryle

Abys pořád nemusela kontrolovat svoje oblíbené stránky, na kterých často přibývá novej obsah. Můžeš si do jednoho výstupu (speciální program nebo jen doplněk webovýho prohlížeče) nasměrovat třeba zprávy, nový příspěvky z oblíbenejch blogů, otázky z Odpovědí a podobně.