janesis

K čemu je dobré aloe vera?

Všude to vidím a čtu ale vlastně ani nevím k čemu je dobré? Přijde mi to jako boom na trh a všichni se z toho můžou po.. :) a co ten nápoj?mě přijde sladký jako lízátko tak nevím co je na něm tak zdravého..:\

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo zadat otázku do modré lišty.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=aloe+vera&sa=Vyh­ledat#1227

Další odpovědi
Deli

Mojí dceři pomohl nápoj z Aloe vyčistit tělo a viditelným výsledkem je zlepšení jejího atopického ekzému. Také používáme spray první pomoci z aloe (od LR) a mně třeba úplně zázračně rychle pomohl k zahojení popálené dlaně, manželovi jsem to stříkla přímo do otevřené řezné rány – dokonce s tím nejel ani na šití a divil se, že druhý den už to vypadalo jako povrchové poranění.

hanulka11

dá se říct, že je velmi účinný v mnoha situacích a zdravotních problémech

Aloe Vera je rostlinou, kterou můžeme právem nazvat královnou mezi léčivkami. Její historie je tak fascinující a zajímavá jako svazek populárních historických románů. Jádrem všech jejích neobyčejných léčivých vlastností je její gelovitá dužina, kterou znali již v biblických dobách.
Aloe Vera je známá mnoho tisíc let a dodnes je populární jako tišící a hojivý prostředek na odřeniny a popáleniny. Mnohem méně známé, a proto velmi nedoceněné, jsou však vynikající ozdravné účinky při pití Aloe Vera gelu (dužiny z listu). Synergické působení více než 280 mikronutrientů je schopno neuvěřitelným způsobem oživit, naladit a ozdravit náš organismus. Přírodnější už to být nemůže.

Farmakologické vlastnosti stabilizovaného gelu z Aloe vera
Gel z Aloe vera působí jako přírodní čistič (obsahuje saponiny), prochází tkání díky přítomnosti ligninu.
Pracuje jako anestetikum v místech, kde je aplikován. Zmírňuje bolesti i hluboko pod povrchem těla, např. ve svalech, kloubních spojeních apod.
Je baktericidní, pokud je aplikován ve vysoké koncentraci po několik hodin v přímém kontaktu s bakteriemi. Dokáže likvidovat viry a je fungicidní za stejných podmínek, jak je uvedeno výše.
Je protisvědivý, redukuje krvácení, sráží teplotu zanícených částí těla.
Je protizánětlivý, pracuje podobně jako steroidy, ale bez vedlejších příznaků.
Působí jako přírodní zvlhčovač, dodává vlhkost všem vrstvám kůže (proto je tak neocenitelný v kosmetice).
Zvyšuje normální buněčné množení, čímž urychluje regenerativní fázi hojivého procesu.
Roztahuje kapiláry (krevní cévy nejmenšího průměru), rozbíjí a stravuje mrtvou tkáň.
Je výživný pro tělo a kůži, poskytuje širokou škálu vitamínů, minerálů, sacharidů, enzymů a aminokyselin.
Je velmi efektivní při likvidaci virulentních druhů vaginálních trichomonád

dál čti v odkazu

Zdroj: http://www.alo­einfo.cz/aloe-vera.htm