Altair-AC

K čemu je dark web?

Nechápu další věci.K čemu je vlastně ten dark web? Píše se ,že je k vytvoření vyšší anonymity ,ale k čemu ta anonymita?Píše se,že je k bezpečnějšímu sdílení různých souborů,přes normální internet jako není bezpečné? Proč americká vláda dark web prohlížeč nezruší,když na něm je z velké části páchána ilegální činnost? A jsou i jiné než ilegální stránky s koncovkou .onion?

Je to snad kvůli tomu,že na normálním internetu na své vlastní stránce nemůžete mít co chcete a je to regulováno? ocením odpovědi ,děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Tak předně, stránky s koncovkou .onion nejsou ilegální, na takových doménách lze provozovat jakoukoliv službu, už dříve jsem tu zmínil velmi solidní vyhledávač http://3g2upl4pq6kuf­c4m.onion , rozhodně nikde není psáno že pokud nejste zločinec doménu .onion nezískáte, to je nesmysl, můžete na takové doméně klidně provozovat svůj osobní blog 🙂 Tedy tvé rovnítko mezi anonymním poskytování obsahu a ilegální povahou takového obsahu je velmi zavádějící.

Účel je zřejmý, anonymita provozovatele webu, a anonymita návštěvníka webu. Lidé kteří na internet přistupují například z Číny která striktně cenzuruje veškerý obsah internetu a lustruje si každého přízpěvky zda jsou či nejsou politicky vyhovující by vám zřejmě mohli vyprávět jak důležitá je anonymní a šifrovaná komunikace … to opravdu není jen o ilegálním obsahu.

Ale částečně máš jistě pravdu, žada poskytovatelů obsahu na .onion doménách se prostě jen snaží vyhnout jakékoliv kontrole či regulaci. Ta je totiž v anonymním prostředí naprosto neúčinná, nelze si vymoci zrušení jakékoliv .onion domény jako se to běžně stává u běžných domén které mají centrální registrátory a správce a prakticky kdokoliv se připojí k TOR sítí hned může zdarma vlastnit libovolné množství takových domén aniž by za ně komukoliv platil.

Darkweb zrušit nelze , stejně jako nelze zrušit bitcoin to jsou totiž technologie které nemají žádný centrální uzel který by stačilo vypnout, dokud o ně bude zájem, budou existovat …

Další odpovědi
ivzez

Já dark web neznám vůbec, vím o něm jenom to,
co jsem si kde přečetla, nebo co mi o něm kdo řekl.

Takto jsem se dozvěděla o zdrojích informací, které by
úřady měly občanům dávat k diíspozici, ale nedávají.

Myslím, že »normálních« informací tam bude mnohem více, než
si lidé myslí. Podle mne dark web nemusí sloužit jenom (převážně)
k páchání ilegální činnosti, pouze je usnadňuje.

Zrušení dark webu ani internetu by podle mne bylo obtížné,
je otázka, jestli by to bylo možné. A pokud by se to podařilo,
najdou si zločinci něco jiného…

_______

Doplňuji:

Obsah internetu regulován není, na svém webu může každý
mít, co chce. Podmínkou je neporušovat platné zákony.

Sdílení prostřednictvím internetu není bezpečné,
i tzv. zabezpečené weby může někdo napadnout.

modnar

Uchovávají se zde veškeré informace, co na internetu provedeš. Tu špínu pak na tebe může kdokoliv, kdo umí, použít jak se mu zlíbí. V budoucnu možná až si budeš shánět práci, tak tam zaměstnavatelé zavítají a zjistí různé neřestnosti.
Americká vláda sama dark web využívá, ke kontrole a manipulaci lidí.

Jak, kdy a kdo, to netuším.

Weirdquestio

Na krytí ilegálních věcí, např. obchod s lidmi.

Co já vím, na dark web se jen tak člověk nedostane, takže ho nejde jen tak zrušit. Imho je to podobné jako mafie, když ji zakážou, tak funguje v podzemí.

A není vyloučeno, že i vlády se tam mohou vyskytnout.

Wikipedia zmiňuje další důvod:
V mnoha zemích, které omezují a kontrolují přístup k internetu, umožňuje lidem přístup k internetu a ke svobodným informacím. Jiní zase využívají síť pro její bezpečnost a vyšší úroveň anonymity.

anonym

může jít prostě jen o znahu vyhnout se politické persekuci, moci jako číňan provozovat blog kde kritizujete vládu a nemuset se bát že vám zabuší na dveře po zuby ozbrojená zásahovka a pak už o vás nikdo nikdy neuslyší, skončíte v lágru jako politický vězeň … čínský firewall nemá na darkwebu žádnou platnost, čína nemůže komunikaci v rámci darkwebu nijak účinně sledovat protože prostě nemůže přijít za provozovatelem konkrétního webu a dát mu ultimatum, buď nám dáš informace o svých návštěvnících které budeme chtít nebo ti tu doménu zrušíme … na darkwebu takovou moc nemají, ani rušit, ani sledovat.