mj81

K čemu je bílá polokoule na střeše aut různých bezpečnostních služeb?

Všiml jsem si, že auta různých bezpečnostních služeb mají na střeše bílou polokouli – viz třeba http://m.j.cz/tem­p/auto.jpg . Copak to je, nevíte?

Odpovědi
anonym

Že by to bylo připojení na GPS, aby operátor mohl sledovat pohyb vozidla?

mosoj

Ochrana objektů se mimo jiné provádí také napojením na pult centralizované ochrany PCO.
Spojení se realizuje , telefonem, rádiově a GSM . V polokouli jsou umístěné antény pro tuto techniku spojení.