Avatar uživatele
Jsemtady

K čemu je běžnému uživateli Linux?

Ve škole jsme to kdysi zkoušeli – instalaci, kompilaci jádra, nějaký hračičky s připojováním disků a nastavením práv… Ale pokud nechci dělat nějakej vlastní server je ten Linux vůbec k něčemu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Já..., P.T., rvrablik před 4746 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Ale jo, počítač by pak měl bejt bezpečnější. Většina virů, spywarů a podobný havěti je stavěná na Windows. Ale otázkou je, jestli se vám chce o počítač starat – Linux je náročnější na uživatele, na rozbíhání nových programů atd. Osobně si myslím, že běžnej, uvažující a „čistotnej“ (aktuální antivir, firewall a antispyware mající a používající) uživatel v pohodě vystačí s Win. Ale fakt to chce uvažovat a ne klikat na každou blbost, co kde vyskočí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Linux ako operačný systém sa kľudne môže postaviť do 1.radu spolu s Windows a Mac.
Každý z týchto OS má svoje výhody a nevýhody.

Načo Linux pre bežného uživateľa? To je jednoduché, ak máš hlboko do kapes, zadováž si Linux. Väčšina programov – rovnocenných s Windows – je bezplatná. Na rozdiel od Windows sa nenabaľuje „odpadom“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
emba5

V malém slabém netbooku mně jede Fedora trochu svižněji než XP a při připojování na veřejné WIFI v restauraci jsem bez problémů.U xp jsem mněl občas problém.A na tak slabém stroji se stejně nedá hrát hry.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Orion

výhody oproti windows:
Nízká až skoro žádná fragmentace, instalace programů z repozitářů (nemusíte je hledat na slunečnici.cz),lze si jej sestavit či upravit podle sebe, je zdarma (licence GNU), správce aktualizací kotroluje aktualizace všech programu takže je vše přehledně na jednom místě a není tak otravný jako ve windows, na všechny (skoro) programy běžící ve windows se dá nalézt alternativa pro linux. Pozor linuxu je mnoho druhů. Jsou to distribuce. Nejznámější jsou: Ubuntu, Fedora, OpenSuse, Mageia. Lze je vyzkoušet bez instalace v liveCD/DVD. Více na proc.linux.cz.

před 3951 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek