dust8

K čemu je eutanázie, když je možné spáchat sebevraždu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevyléčitelně nemocný zpravidla není schopen spáchat sebevraždu, proto požaduje asistenci. Navíc má psychický blok – pud sebezáchovy.

Další odpovědi
led

Sebevražda a eutanázia,tj.le­gálne asistované dobrovoľné ukončenie života, prípadne legálne ukončenie života nevyliečiteľného človeka sú rozdiel.
Vykonanie eutanázie podlieha prísnym právnym predpisom a musí byť vždy prítomný lekár.
Sebevražda je ukončenie života na základe dobrovoľného/ne­dobrovoľného rozhodnutia dotyčného sebevraha.
Na rozdiel od Keplera nielen že tvrdím, ale aj poznám prípady veľa nevyliečiteľných výnimiek so zachovaním rozumu, ktorí eutanáziu berú ako vyslobodenie nielen pre seba ale aj ich rodinu. Prirodzene o konkrétnych prípadoch tu nebudem písať, aj keď jeden nemenovaný prípad som tu už, viacmenej všeobecne bez bližších identifikačných údajov, opisovala.

Pepa25

Eutanázie je podle některých vražda, podle jiných asistovaná sebevražda. Její zastánci argumentují tím, že pacient může být ve stavu, kdy bude potřebovat pomoc s ukončením svého života.
Pozn. je velký rozdíl mezi „přestat léčit“ nebo „nechat zemřít“ a „vědomě zabít“. Pro bližší studium otázek medicínské etiky doporučuju knihy M. Váchy.

DoTazatel

Eutanázie je legální (dostane povolení)., taky ti, co mohou dostat eutanazii muzou být v komatu, takze se sami zabit nemůžou a o tu eutanázii může za ně požádat někdo jiný, blizký příbuzný (aspon myslím).

led

Kepler jestvuje aj veľa nevyliečiteľných výnimiek so zachovaním rozumu, ktorí eutanáziu berú ako vyslobodenie.