Michal47

K čemu byly v programovacích jazycích dBase (resp. Foxbase+) příkazy „index on položka“ a „set index to soubor“?

První příkaz umožňoval v nějakém záznamu (např. rok, událost) něco udělat např. s událostí. Druhý příkaz pak umožňoval to, co bylo provedeno s událostí a co nyní obsahuje nějaký soubor, přiřadit po novém spuštění dBase toto opět k té události. Ale já vůbec z dokumentace k dBase nemohu vyčíst, co bylo možné s tou událostí provést a proč! Ta dokumentace je nesrozumitelná tomu, kdo neví předem, o co jde. (Kdysi jsem to věděl, ale už si nemohu vzpomenout.) Děkuji.

Odpovědi
Arne1

Zrychlení práce. dBase si u takovýchto položek udělala specielní index ve kterém se dalo rychle hledat, nebylo zapotřebí prohlížet všechny záznamy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.