Hanah

K bytu patří sklepní kóje?ˇKdyž se odhlasuje většinou hlasů,že se o ně budeme starat na vlastní fin.náklady,tak to bude.

A ten co by potřeboval opravit sklep bude v menšině a nic mu nepomůže.Vyhrává většina.Ale ne rozum.Výbor si ovlivní potřebný počet hlasů-to si uděláme svépomocí.Ty by jsi odčerpal peníze z fondu oprav,tak jsi pro nás ,výbor, nula.Ale kde načtu ,že společenství pečuje o sklepní prostory,pokud závady jsou v základech domu.Ústní argumenty pro výbor neplatí,mají svoje názory,hlediska a svoji pravdu.Ve stanovách nic určitého o vztahu SVJ ke sklepům nic nemáme.Určitě nebudu chtít po SVJ malování,nátě­ry,drobné opravy sklepa.Já potřebuji jeho použitelnost,to odmítají uznat.Děkuji za pomoc,určitě využiji vašich rad.Dosud jsem chtěla s výborem jednat,hledat řešení,ale vyznělo to v trestní oznámení.

Odpovědi
Hlada

Vztah SVJ ke sklepům neřeší stanovy, ale Prohlášení vlastníka. Tam máte přesně definováno rozdělení domu. Závady, které vám brání v řádném užívání sklepa (základy, izolace, kanalizace, okapy a jejich svody) nepochybně patří do společných částí domu, které se spravují na základě rozhodnutí shromáždění z fondu oprav.
Další informace můžete záskat tady:
http://www.por­talsvj.cz