Avatar uživatele
anonym

Jste závistivý ?

Já dnes vyhrál ve Sportce 100 367 Kč.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, anonym před 4275 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

ne

Doplňuji:
Závist je jedna z nejhorších lidských vlastností. K výhře Vám velmi gratuluji. Sama raději o peníze nehraji – nemám je moc v lásce. Ale soutěžím někdy o věcné ceny.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
FreddieR

ne

Doplňuji:
Nejsem závistivý. Zžíralo by mě to v duši a byl bych z toho jenom nešťastný. Každopádně gratuluji k výhře. Já nikdy takové štěstí neměl.

Upravil/a: FreddieR

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

ne

Jestli je to fakt, tak ti to z celého srdce přeju. Sice to zas tak moc není, ale lepší než drátem do oka. Kartářka mi řekla, že nikdy nebudu moc bohatá, ani úplně chudá a ono to tak vychází. Nemůžu nic vyhrát, protože nic nehraju ( ani nesázím a pod. ).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

ne

Doplňuji:
tak si to užij ve zdraví- ale tos moc nevyhrál

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

ne

fakt?tak to je bomba!podel se,co si koupis?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

ne

Ne, tato „neřest“ se mi naštěstí vyhnula. Hlavně v dnešní době vidí člověk hodně lidí, které užírá závist ale snaží se jí skrývat.
Ať jde o věci (byty, auta, elektronika) nebo o bytosti (milenci/ky) atd. je toho hodně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Poklička

ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
I am devil

ne

Jak všem třeba někdy mi to vadí..ale to nehraje ve mě žádnou roli ,jen mě to popožene abych se snažila víc např: ona je lepší než ty ,tak mě to ještě víc „vyhecuje“
Doplňuji:
Jo a gratuluji ;)

Upravil/a: I am devil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

ano

Ano závidím zdravým lidem a nestydím se za to !!!!
Všecno ostatní mně může být ukradené !
Doplňuji:
Žádná taková výhra dnes ve Sportce není !

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

ano

Moc ti nevěřím… Spíš mi ta částka přijde jako první půlka tvého rodného čísla…to jsi takový mladík? 🙂
Jestli se ale mýlím, tak ti prašule přeji, koukej je rozfofrovat za něco, co ti fakt udělá radost – je to taková zlatá ryba, nečekaná…:-)
Závistivá nejsem. Opravdu jsem nikdy nic nikomu nezáviděla. Možná jsem zatím neměla důvod. A dost lidí, kteří se rádi vytahují, to mnohdy nepříjemně překvapí. Chybí jim vidět ten kyselý ksicht, který by tak rádi. Jsem v tomhle dost naivní. Když mám sama z něčeho radost, mluvím o tom, neberu to tak, že se vytahuji, nevím, proč by úspěch a štěstí měl člověk skrývat a pořád se tvářit falešně a pokrytecky. Jen aby mu náhodou někdo nezáviděl? Tuhle mou vlastnost dost lidí nerozchodí (to je mi šumák), o to lepší mám přátele, na které se mohu spolehnout. A oni na mne. Nemám ráda zlo, které vzniká z negativních lidských vlastností.
Doplňuji:
Šmarjá! Plácám si tu játra o nezávistivosti a pak kliknu omylem(!) na to, že jsem Nesmrtelná teta! Ne, Ne, Ne! 🙂

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

ne

Doplňuji:
Upřímně blahopřeju k výhře, ať ti peníze dobře poslouží.

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

ne

Vůbec ne. Ale někdy strašně!
Užij si to ve zdraví, splň si aspoň ten nejmenší sen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DaveR

ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Každý kdo říká že není závistivý tak lže !! Závist je lidský cit, který nejde zcela potlačit.
http://tech.ih­ned.cz/c1-34389130-zavist-je-podle-vedcu-stejnym-utrpenim-jako-bolest

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jinak, že se někde něco napíše neznamená, že se vždycky jedná o stoprocentní pravdu. Nevím komu a co bych záviděla když jsem sama hrozně šťastná. Peníze a majetek pro mě není důležitý, ale láska a porozumění.

před 4273 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Závist je stejně špatná jako například zloba, nenávist a i ta lež.

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Mosoji, není to tak. Já dokonce ani to zdraví nezávidím i když bych ho moc potřebovala. Každý třeba není vybaven všemi lidskými city.

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

To si jenom falešně namlouváš. Faleš nebo závist vyjde to nastejno.

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak někdo má třeba falešný zuby. … Ale vážně si myslím, že je o mnoho hezčí pokud je člověk tolerantní, hodný, láskyplný a ví co je úcta. Nemám ráda špatné vlastnosti, tak se nemohu chovat stejně. Milujte hezké věci a bude vám dobře – nemilujte a budete nešťastní.

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Také se tomu říká pokrytectví !

před 4274 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak pokrytec také nejsem. Dívala jsem se na Wikipedii a tam se píše, že pokrytectví je přetvářka a neupřímnost, což u mě neplatí. Na mě prostě nic špatného nenajdete.

před 4273 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Sama se snažím chovat hezky a slušně – dokonce i k lidem, kteří se chovají naopak. Neznám osobně žádnou špatnou lidskou vlastnost a než bych se rozčilovala, tak raději mávnu rukou.

před 4273 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Bohužel, faleš na těchto stránkách ( a nejenom na nich) je obrovská.

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Hanulko,kolik bys sis přála vyhrát ty,abys byla spokojená ?!

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

já nevím- já nesázím – jsem spokojená jak to je – ale myslím, že sis z nás udělal legraci

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No dovol? Já,a dělat si z vás legraci…

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

:D:D:D

před 4275 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek