Avatar uživatele
iwetax

Jste zadlužený?

Když poslouchám své známé, tak si připadám jak páté kolo u vozu. Jsem snad divná (nenormální, out) že nemám žádnou půjčku? Na notebook jsem si šetřila 500kč měsíčně rok a půl (asi jsem spadla z Marsu co?)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda před 5141 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

nejste IVETAX divná jen jste si dokázala a dokážete na všechno našetřit .ostatní jsou takový že než aby si peníze našetřili tak raději si vezmou půjčku a mají to ihned.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Luss

Myslim, ze nejsi divna. Ja napriklad kdyz na neco nemam, tak si to bud nekoupim nebo na to nasetrim. Je rozdil, kdyz nekdo pujcky bezmyslenkovite zneuziva (koupi si i nepotrebne veci, nebo porad novejsi modely), pak na to vetsinou doplati, protoze mu to preroste pres hlavu. Na druhou stranu chapu, ze napr.na bydleni si v dnesni dobe vetsina lidi musi brat hypoteku, me to taky ceka, nic jineho mi nezbyde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Divná jistě ne,jen se lehce vymykáte.K vašemu prospěchu,ovšem.Ten strašidelný dnešní trend- žít na dluh......! Vypadá to už tak, že „kdo nedluží,není Čech“.
A pak-někdy-často?-přijde rána velikým kladivem.
Doplňuji:
Za tím „není Čech“ jsem zapomněl na:„hop,hop,hop“.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
afro.minerva

Divná? To si opravdu nemyslím. Já spíš nechápu, jak někdo dokáže žít neustále v červených číslech. Já bych byla teda pořádně nervózdní, kdybych věděla, že mám dluhy. Jednou jsem splácela jenom pračku tisícovku měsíčně a i to mě štvalo. Nejraději mám, když si našetřím a pak si keš jdu koupit, co chci.

Něco jiného je samozřejmě bytová situace. To se vlastně většinou jinak než půjčkou nebo úvěrem řešit nedá. Teda pokud nemá někdo někde schovených pár milionů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jste v poradku mila iwetax,vite co chcete a takovych lidi je skutecne malo.Mate pravdu,radsi usetrit nez preplacet,hodnota noutbuku by se prodrazila na pujcku-tak mate u mne za 1,proc jim strkat penize na vic!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Tak to je záviděníhodný, že nemáte půjčku 🙂 My máme Lišku, škodováckou půjčku, měli jsme od Spořky a od švagrový. Spořka i švagrová jsou splacený…
Ale to všechno máme jen proto, že jsme chtěli mít svoje vlastní bydlení v domku. Jinak bysme taky byli bez dluhů (ale i bez bydlení). A než bysme na to našetřili, tak budem v důchodu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Dluhy sice mám, ale nemají nic společného s půjčkami. Půjčky si zásadně neberu. Na co nemám, to si porstě nekupuji.
A jestli, Iwetax, nemáte jediný dluh, půjčku ani nic podobného, tak buďte jen ráda. Ono zase není nutné mít všechno stejné, jako ti kolem. Nemám pravdu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já jen tak malinko na okraj,nebudete mi asi věřit,ale já vám a jinným podobným hrozně fandím,protože tímto stylem žiju také,je opravdu hrozné vidět spoustu rodin nakupovat třeba před Vánoci dráhé televize a já nevím co ještě na půjčku a v lednu nebo nejpozději únoru to nesou do zastaváren,protože nejsou schopný zplácet půjčku/y.Tito lidé snad mají misto mozku asi nas…o.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání