AnitaDob

Jste vedeni na úřadu práce, ikdyž ve skutečnosti práceneschopni,ale doktor vám to nechce uznat/potvrdit?

Máte někdo zkušenosti s tím, že jste vedeni na úřadu práce, ikdyž ve skutečnosti práceneschopni, , ale doktor vám to nechce uznat/potvrdit?…Ne­vím už na koho se obrátit…
Mám slabosti, ale nemám nárok na invalidní důchod a nemám peníze na to, abych sama za sebe odváděla zdravotní pojištění…zatím ho za mně odvádí pracovní úřad.

Odpovědi
Michal Kole

Když Vás úřad práce pošle k zaměstnavateli, tak zaměstnavtel má povinnost Vás poslat k lékaři (svého závodního) a ten posoudí zda jste schopná pracovat.

Pokud by byl posudek zfalšován a něco se Vám stalo tak by měl zaměstnavatel velký průser a musel by Vám platit bolestné.