dudu

Jste spravedlivě odměňováni?

Tím textem můj kolega v práci často provokoval svého šéfa:

Evangelium sv. Matouše, kap. XXIII., „Když pán uzřel mzdu služebníka v tomto domě, otočil se a hořce zaplakal“!

Nebo máte pocit, že jste za svoji práci dobře placeni?
Doplňuji:
Milá Martino, moje mladší dcera pracuje na interně jedné nemocnice v Brmě a má téměř stejné problémy i pocity. Jejím největším strašákem jsou bezdomovci. Snad se povolání sester, které vyžaduje teorii, praxi a hodně morálky časem dočká patřičného společenského i finančního ohodnocení. Držím palce už proto, že každý z nás bude vaši péči jistě někdy potřebovat.

Nejlepší odpověď
rynek878

Já osobně jsem se neměl lépe, než teď co jsem doma a už nemusím pracovat,i ta odměna si myslím,že je spravedlivá.

Další odpovědi
anonym

Nikdo nikdy není spravedlivě odměňován,to je každému jasné.Zajímavý by mohl být názor toho,kdo nespokojence vyplácí.
Platy a benefity poslanců pro mě určitě měřítkem nejsou,je „hafo“ lidí,kteří nejsou tak vidět a asi by leckomu upadla čelist.
Poslanec je finanční břídil proti různým a nejrůznějším ředitelům čehokoli,manažerům a pod.
A dost by mě zajímalo,jak se přišlo na tzv.„Průměrný plat“.To číslo když uzřím,hořce zapláči.

martina1

Záleží na tom,jestli za odměnu počítáte i uznání nebo jenom peníze.Když jsem nastupovala před lety do našeho Ústavu a vše řídila "stará primářka"bylo nám asi jedno kolik dostáváme peněz.Byli jsme super kolektiv a všichni jsme vycházeli.Do práce jsme se těšili.Rok jsem byla na mateřské a změnilo se vedení.Dnes mi je z některých lidí v práci ouzko.Hlavně z mladých holek po škole.Myslí si,že díky titulu jsou chytřejší než holky co slouží 20let.O odměnách se nám může jen zdát a průměrný plat sester,který vídáme v novinách je pro nás sci-fi.Nová primářka si myslí,že musíme zvládnout vše a dokáže na nás řvát před pacienty a když udělá chybu,neumí se ani omluvit.Napřiklád na 20 lůžek nemůžeme uložit 23 pacientů.Stejně je to naše chyba.ikdyž pacienty objednávají lékaři.Nic jiného neumím a hlavně práci s lidmi mám ráda,ale víc než málo peněz mi vadí málo uznání.A přibývá pacientů,kteří si myslí,že za 60Kč jsme poskoci a služky.

annas

Záleží na tom, kdo a co považuje za slušný plat. Určitě se nespokojenost lidí odvíjí od výše platů našich poslanců a všech jejich dalších příplatků za náhrady.

Domnívám se, že vyšší nespokojenost s platí se projevuje v místech vzdálenějších od Prahy. V Praze jsou určitě mzdy vyšší než v některých ostatních krajích.
Jaká výše mzdy je únosná pro lékaře, učitele atd.?
Včera ve zprávách bylo uveden roční plat prezidenta Obamy v Kč. Jeho výše se shoduje s platem v dolarech, která má špičkový hokejistia či fotbalista.
Bez komentáře.
Doplňuji:
Bubco, máte pravdu. Jak jsem mohla zapomenout na ty dolarové milionáře! Sice poslanci jsou víc vidět a o jejich výši platu se ví, ale lidé poslance považují za zbytečné. O těch ostatních se dovědí jen občas.
Peníze budou asi vždycky stejné. Jen lidské konání má mravní kategorii. Tu lidé v tomto směru postrádají.

quentos

na svůj plat si nestěžuju. Za víc bych se samozřejmě nezlobil ;{)>

anonym

je to jako se vsim v trznim prostredi, co si vylozene nevydupete to vam samozrejme sam od sebe nikdo neda. Je to prirozene, kdyz si uvedomite, ze dokud jde jen o bussiness, tak kazdy kope predevsim sam za sebe a neusiluje o verejne blaho. Kdyz mate co nabidnout, melo by to byt uz jen o odvaze a schopnosti nalezt idealni kompromis.

Pokud jste presvedceni, ze svou praci zamestnavateli poskytujete neumerne vyssi prinos vuci tomu, ktery ze sve prace nakonec sami mate, nezbyva nez spravne posoudit manevrovaci prostor zamestnavatele a usednout k vyjednavacimu stolu kde si otevrene pohovorite o potrebne zmene.

anonym

Opravdu nebyla a ze se umim solidne ozvat.Nyni je to v pohode a dockala jsem se jak uznani tak odmeny,ale to jsem musela daleko.

Kájina

Pracuji jako zdravotní sestra s několetou praxí na JIPu, můj čistý plat je 13 500 Kč ( do udávaného průměr.platu 27 000 /hr. daleko ), takže finančně jsem nedoceněna. Ale kolektiv holek je super, naše staniční je v poho, vedení nenormálně normální. Takže pracovní podmínky fajn. Životní podmínky – díky malému platu, vysokým cenám služeb, bydlení, potravin – nic moc. Jasně můžete říct, že můžu jít jinam do nemocnice, ale v mém okolí nic neni, takže bych projezdila to co bych měla navíc na mzdě jinde. Můžu odejít pryč ze zdravotnictví, ale když si to řekne každá, tak až vlezete do nemocnice, tak si nezapoměňte zabalit do tašky i svoji pečovatelku. Práce mě baví, uznání těch pac.o které se starám je pro mě velkou odměnou, ale bohužel nájem a jídlo s tím nezaplatím a na ulici bydlet nechci, takže i já řeším občas otázku kdy se platební podmínky ve zdravotnictví aspoň trochu zlepší. Vím že jsou na tom lidi i hůř, ale živořit se mi nechce a ráda bych dělala práci která mě baví a kterou můžu pomoci i druhým lidem.

vasz

Především chci říci, že v úvodu použitý citát, „Když pán uzřel mzdu služebníka v tomto domě, otočil se a hořce zaplakal“!, nejenže není v Evangeliu sv. Matouše XXIII kapitole, ale není použitý v Bibli vůbec… :)

Fred

Mohu se dudu zeptat? Nejsou nahodou inicialy toho kolegy LK?