Sůwa

Jste schopni popsat z hlavy současné platné české bankovky?

Já se přiznám, že ne. Už tak dlouho platím skoro všechno přes internetbanking, že když mi z bankomatu vylezly nazelenalé papírky, koukala jsem jak puk a nebyla jsem to schopna spočítat 🙂.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Já platím hotvostí a největší bankovku litr vidím když mi dává pošťačka invalidní důchod.

Vím, že jsou na bankovce ochranné prvky, mám hrubý přehled, jaké jsou, ale v marketu nemám čas to kontrolovat, protože já ještě nemám sklizeno v tašce a peníze v peněžence a pokladní už markuje dalšímu.

Další odpovědi
Drap

Jsem, ale pochybuji, že by je někdo podle mého popisu mohl poznat.

pusinka50

Absolutně ne!:-) Ani nevím, která tvář je na které bankovce. Platím většinou kartou nebo přes internetbanking a prohlížet si bankovky jen tak ze zájmu doma – na to nemám čas ani náladu

jpau

Já si všechny bankovky pamatuju a líbí se mi, myslím si dokonce že naše měna je jedna z nejhezčích vůbec a proto s ní rád platím.

Další důvod je ten, že platba v hotovosti je nejrychlejší a nejspolehlivější. Představ si, že přijedeš na pumpu, nabereš za dvojku a pak ti na pokladně řeknou, že jim nejdou terminály a máš problém, sice to není Tvoje chyba ale ten benzín ti zadarmo nenechají, ani ti ho z nádrže nikdo nevycucne, takže tam musíš čekat jak idiot, než to všechno začne fungovat… Jednou jsem to zažil (naštěstí jako pozorovatel 🙂 ).