Avatar uživatele
hawranek

Jste pro zákaz prodeje o svátcích?

Četla jsem ve včerejších novinách zajímavý článek o tom, že levice pracuje na návrhu zákona, který by zakázal prodej o státních svátcích a omezený prodej o Vánocích (jen do 12 hodin). Vzhledem k tomu, že jsem brigádník v hypermarketu, vím, jaké to je, makat o svátcích (i přes argumenty pravice, že mladší lidi bez dětí a lidi se staršími dětmi tuto práci dokonce VYHLEDÁVAJÍ kvůli příplatkům). Kdybych udělala anketu mezi našimi zaměstnanci a mezi zaměstnanci v ostatních obchodech v obchodním centru, vylítly by všechny ruce pro. A co si o tom myslíte vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3953 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

ono te nikdo nenuti delat tu praci…tak o co jde …chapu ze je prace malo ..ale v ochodadich to mate na stridacku ne.. ten dela vanoce a tenhle zase silvestra …a jak by k tomu prisli policiste …zachranari …lide ve zdravotnictvi ..kteri nemaj shodou nahod jindy koupit darky …potraviny …atd nez prave o svatcich z duvodu tech ze maji taky naprd pracovni dobu …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Životní styl rodin, které tráví i s dětmi volné dny návštevami hyper-super- makro- inter- nákupních center nechápu.
Tento fenomén- nakupování o víkendech a svátcích není jinde za hranicemi běžný a lidé tam hlady nebo absťákem neumírají.
Potřebný naplánovaný velký nákup si může každý zařídit kdykoliv během týdne, však je dost těch center otevřeno do noci nebo i nonstop.
Dejme vydechnout zákazníkům i zaměstnancům aspoň o svátcích!

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, beer Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Takové manýry kecat do toho kdy má mít kdo otevřeno může mít jen levice.

Existuje zákoník práce, jsou nároky na příplatky, když nemáš volno v neděli, máš volno jindy, prodavači nejsou jediní pracující co musí dělat o víkendu. Proč by se na ně měl vztahovat nějaký pardon a na ostatní ne ?

Navíc máte tu zákon nabídky a poptávky, pokud je poptávka, zákonitě bude i nabídka, nebo to budeme odborně regulovat, jak za komunistů ?

Pokud se vám ta práce nelíbí, tak ji nedělejte !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bedy

Já s tím problém nemám, v řadě zemí, například v Polsku či v Německu mají taky taková omezení a není s tím ěnjaký problém. Já si myslím, že zaměstnanci mají právo být o svátcích se svými rodinami doma v klidu a ne aby třeba hnedka na Štěpána letěli do práce.
Myslím si, že si taky rádi oddechnou, ono pracovat v takovém hyper/super, to je docela náročné v porovnání, jak jsou za to ohodnoceni.

A návrh sociální demokracie je takový clekem kompromisní, protože se to týká jen 7 svátků, netýká se to všech svátků či třeba dokonce nedělí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivoscz

No chápu. Ale co když si to samé řeknou zdravotníci? Nebo pracovníci energetiky?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

tak buďto chci klid a úctu k tradici (neděle od slova nedělat atd.) a nebo chci vydělávat a utrácet. A to si musí každý rozmyslet, jak by se chtěl tedy chovat. Já osobně vím kdo jsem, to znamená mám vybráno- chtěl bych ten klid, žádné obchody, jelikož mě konzum moc nebere. Navíc je velice prospěšné pro mozek přes týden myslet tak, aby jsem byl zabezpečen i na weekend a mohl mít v mozku po dva dny mnohem vyšší realizace ..není totiž nic horšího, než nemyslet dopředu o potřebě denních vitamínů při zvýšené aktivitě, pak v neděli v 8ráno si vzpomenout třeba na jablko, sednout do auta a jen tak si pro něj zajet třeba do tesco ..není tento pohodlný způsob myšlení naopak poněkud otrocký a postrádající svobodu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Olmann

Autacku a v Německu a jiných západních zemích to taky vymyslela levice? Tam jsou na tom ještě přísněji pokud to nevíš. A taky se tam nikdo nerozčiluje jestli může nebo nemůže mít otevřeno či ne. Zkrátka takový je zákon a ty ho buď musíš akceptovat anebo emigrovat. Takže Tvůj příměr ke komunistům je zcela zcestný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Je mi to celkem jedno, ale nechci vidět ty fronty den před svátky, když lidé měli možnost nakoupit i o svátcích na poslední chvíli, jak je český národ zvyklý nakupovat a dělat vše na poslední chvíli a teď o tu možnost přijdou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirkajirka

Autácku. za komunistu té nesvobody v obchodech bylo otevřeno v sobotu dopoledne a v neděli volno. Jinak byl nepřetržitý provoz třeba hutě,doly,nemoc­nice…Komu se nelíbilo pracovat o víkendech našel si práci od soboty do pátku.Dnes za svobody jsem rád,že vůbec nějakou práci mám a kdyby mi zaměstnavatel kálel na záda tak se musím smát. Jinou práci totiž velmi těžko bych sehnal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek