Jste pro uzákonění povinného nošení helmy na kole, tak jako to mají na Slovensku?

Nejlepší odpověď
led

Pre tých, čo nevedia, ako to je na Slovensku:
…zákon o cestnej premávke hovorí o povinnosti pre cyklistov nosiť mimo obce ochrannú prilbu. Deti do pätnásť rokov musia mať na hlave prilbu aj pri jazde na bicykli v mestách a obciach. Cyklisti a tiež chodci podľa tohto zákona majú mať za zníženej viditeľnosti mimo obce na sebe aj reflexné prvky, aby ich vodič auta včas zaregistroval. „V prípade, že cyklista alebo chodec nebude mať príslušné vybavenie, policajt mu môže udeliť pokutu do výšky 60 eur. V obci za zníženej viditeľnosti reflexné prvky pre cyklistov a chodcov mimo chodníkov nie sú povinné, ale len doporučené.

Další odpovědi
Drap

Nejsem

Rocker

Jezdím jedině s přilbou.Ale nedovedu si představit,že by s přilbou jezdili třeba na venkově babičky na nákup nebo do kostela.

anonym

Ne – ať si každý nabije hubu dle libosti…

klumprt

Ne. Nehodovost cyklistů není tak zásadní problém, aby bylo nutné vydávat další nařízení. Navíc ti co jezdí hodně často, tak už většinou přilbu mají dobrovolně.