Weirdquestio

Jste pro, nebo proti povinnému očkování?

Edit: Ano = pro povinné očkování, Ne = proti povinnému očkování

Vzhledem k tomu, že opatření mají ztížit život neočkovaným a obecně je snaha naočkovat všechny, není menší zlo to vyhlásit povinně, samozřejmě kromě lidí co nemůžou ze zdravotních důvodů, než to nechat povinně dobrovolné? Samozřejmě nastává otázka ohledně falešných očkocertifikátů.

Očkovaný jsem, nicméně v této otázce nestojím ani na jedné straně.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Ano

Ono to není o tom, jestli jsme pro nebo proti – povinné bude dříve či později tak jako tak. A když už, tak už – je lépe začít očkovat dříve, než později.
Očkování prokazatelně zabraňuje úmrtím a těžkým průběhům. Argumenty anti-vaxerů neobstojí, ani jiná povinná očkování nejsou stoprocentní a plně nezabrání nákaze, A PŘESTO jsou JIŽ ROKY povinná.
Je to jen o tom, že v Rakousku jsou zase napřed, a v Čechách budeme zase potom jen brečet, proč se povinné očkování nezavedlo dříve.

Další odpovědi
Ametyst

jiná odpověd

Vždyť tohle není vakcína: ničemu zdravotně nepomáhá: nebrání onemocnět, roznášet virus, skončit v nemocnici. Nic z toho. Jen volnému pohybu očkovaných osob.

seraphico

Ano

Zvolil jsem odpověď „Ano“ a je jen na tobě, jestli to znamená „Ano, jsem pro“, nebo „Ano, jsem proti“. 😄

michalds

Ne

Jsem proti povinnému očkování. Nicméně jelikož i mě opatření začínají stězovat život, asi mě to očkování nemine.

led

jiná odpověd

Povinné očkovanie obyvateľstva bez výnimiek nie je v súlade s „Hypokratovou prísahou“. Všetci ľudia majú právo na život. Sú ľudia, ktorí by mali mať z rôznych zdravotných dôvodov výnimku, bez ujmy na ich plnoprávnom živote v spoločnosti. Ak sa schváli zákon (bez ohľadu na štát) ktorý plodí bezprávie svojim porušením práva človeka, je takýto zákon zločinný a protiprávny.
1 – Môžete byť proti a napriek tomu sa dáte zaočkovať. Jednoducho tak sa rozhodnete. Nebudem rozvádzať dôvody.
2 – Môžete byť za očkovanie, ale napriek tomu vás nezaočkujú. Prekonali ste ochorenie na covida a preto máte protilátky.
3 – jednoducho môžete patriť medzi tých, ktorým by toto očkovanie mohlo zhoršiť ich súčasný stav, alebo vzhľadom na ich zdravotný stav nemôžu byť očkovaní.

paul1

jiná odpověd

Převzaté z e-mailu, který teď koluje po internetu. Autor neznámý:
To je pořád dokola…očkovat, neočkovat, pro, proti … přitom by stačilo v médiích
napsat, že podle vědecké studie očkování způsobí hubnutí u žen až o 10 kilo
a u mužů zvětšení penisu o 5 až 10 cm. Podle mého by někteří šli na očkování
několikrát …

aliendrone

Ne

Jsem ROZHODNĚ PROTI povinnému celoplošnému očkování. Nejde už ani tak o jeho neefektivitu apod. věci, nýbrž jde o PRINCIPIÁLNÍ záležitost.

Je to JEDNODUCHÉ. Současný prasohavloidní dem(ent)okrtatický systém, který si TOLIK zakládá na „právech jednotlivce“, přičemž si s oblibou bere do své smrduté pašíkovské tlamy bývalý bolševický stav, kdy „kolektiv znamenal VŠE a jedinec VŮBEC NIC“ – káže vodu a sám chlastá víno o 106! :(

Přesně TOHLE totiž dělá (v Rakousku – ZATÍM!). V situaci, kdy je člověk DONUCEN podstoupit vakcinaci (a to když to NEPOTŘEBUJE!!!), při které riskuje doživotní invaliditu a ŽIVOT, tak nwm jak to správně označit, aniž by se začervenal celý internet. :(

Dokonce ani zhovadilí bolševici se na nic podobného nezmohli! Vzpomínám na Černobyl, kdy ti horníci, co šli kopat šachtu pod reaktorem byli DOBROVOLNÍCI, kterým dali akorát spoustu vlasteneckých keců a trošičku peněz a hurá – riskujte své životy, když pod ten reaktor vlezete, je to pro dobro většiny! Současaný systém ti na rozdíl od bolševika NEDÁ VŮBEC NIC! Pokud budeš po zočkování do konce života kripl (nebo ROVNOU ZDECHNEŠ!!), je to TVOJE VINA, žes poslechl zákon a dem(ent)okraticky zvolené šmejdy!

Něco takového je ABSOLUTNĚ NETOLEROVATELNÉ, tohle mohou obhajovat jen darmožroutští a parazitičtí hajzlové, kteří obhajují „humanitární bombardování“ apod. zvěrstva!! :( :( :(

Domysli to do konce – když tě vláda může cochcárensky poslat na smrt pro „dobro všech“, KDE pak končí to, co ještě všechno si může dovolit? Vážně se někdo tolik těší na to, až mu přijde úřední obsílka s výzvou:

„Vážený občane, je nedostatek orgánů k transplantaci a v důsledku toho mnozí lidé umírají. Dostavte se tehdy a tehdy k povinnému odběru levé ledviny, pravé plíce a oční rohovky. Neuposlechnutí se trestá!“

Jistě půjdeš s nějvětší radostí k odběru, když je to „pro dobro všech“, no ne? Proboha lidi, KAM JSTE DALI ROZUM??? :( :( :(

elkon

Ano

Protože v mládí jsme byli povinně očkováni proti několika vážným nemocem a nikdo neprotestoval. Protože lékaři řekli, že je to nutné a rozhodli odborníci. A nebyl internet s množstvím hloupých amatérů a pochybných webů, kterým kdekdo věří. Protože jsem očkován, tak se mě ty tahanice netýkají. Pokud ale má někdo zájem, zde je zajímavý rozhovor https://tv.bles­k.cz/video/7313720/sef-motola-ludvik-o-tikajici-bombe-pro-nemocnice-a-kdo-uz-se-covidu-nemusi-obavat.html Není důležité komu rozhovor poskytl, ale co říká.

da ny

Ne

Špatně položená otázka. Není zřejmé, na co chcete odpověď ANO x NE ;)
Bylo by to velké a nebezpečné zlo (v několika směrech). Pokud by bylo povinné. Tato vakcína nevede k likvidaci viru, ani k ochraně očkovaného před onemocněním.
Věřím, že vakcína, která u někoho může zabránit těžkému průběhu virového covid onemocnění nebude povinná. Nerada bych po zbytek života běhala každého půl roku pro vakcínu (zatím stále v experimentálním stadiu).
Pro demokratickou společnost/zřízení je zásadní otázkou dobrovolnost. Povinnost je typická pro fašismus, komunismus a další typy „mus“. (Bohužel i pro některé postfašistické země…).

Marty Koller

jiná odpověd

Já to nechápu ano jako že jsem proti? Nebo že jsem pro? Jsem proti samozřejmě každý člověk má své rozhodnutí

Lgee

Ne

Zásadně proti, ale tady to asi žádný „chlebodárce“ číst nebude, a pokud ano, tak ne v zájmu lidí.

ten který je

Ne

Ne,nepřeji si povinné očkování.Nejde o vakcínu ale o experiment.Ar­gumenty,že jsme byli dříve očkováni povinně např.proti obrně nebo tetanu neobstojí,protože žádný očkovaný neonemocněl po vakcinaci na tyto nemoce v takovém rozsahu jako dnes po očkování na aktuální .tzv.čínskou chřipku.

Disraeli

Ne

Jsem pro očkování, ale proti povinnému očkování.
Snad podle potřeby nebo kdyby se jednalo o vážnější nemoc (neříkám, ze to není nebezpečná nemoc a HLAVNĚ situace/pandemie, ale povinné očkování je nutné jen u některých nemocí a tahle není jednou z nich). Očkování nemusí být povinné, aby se podporovalo/pro­pagovalo a šířilo. Je to částečně na rozhodnutí jedince, ALE taky nelze opomenout (celá) společnost (na úkor jednotlivců). Mělo by to být úměrně k míře nebezpečí/závaž­nosti nemoci a epidemie.

Jisté omezení/znevý­hodnění pro neočekávané jsou na místě. Ale nelíbí se mi „šikana“ a přísná diskriminace neočkovaných. Pokud to dobrovolné je, tak by to dobrovolné být mělo… Já neříkám, že vyloženě nutí, ale skoro jo. Ta snaha vlády/státu „zbavit se“ vakcín, kterým vyprší expirace, je očividná. Tím nijak nepopírám výhodu očkování. Je mi ale jasné, že vládě jde taky hlavně o prachy (a jedná taky podle toho).

Beno

jiná odpověd

Nemocní by se měli léčit, izolovat, ne zdraví občané.
Aby nešířili nemoc dál.
Všem měřit teplotu bezdotykově. I revizor v trolejbuse by mohl měřit lidem teplotu a vyhazovat ty se zvýšenou teplotou ven.

Dochy

jiná odpověd

Jsem pro očkování
Jsem proti povinnému očkování. Mluvil jsem s několika lékaři. Pokud si odpustíme mediální masáž, pak všichni připouští, že očkování je poměrně zásadní zásah do organismu a nějaké riziko komplikací včetně poměrně zásadních. Přesto očkování doporučují s tím, že rizika Covidu výrazně převažují.

Důležité je, že to očkování zásahem je. Kdybychom měli jistotu, že se tím očkováním Covid zlikvidovat dá, mohlo by se o tomto omezení práv jednotlivců uvažovat. Ale takhle?

da ny

https://www.fa­cebook.com/sprov­.zive/videos/582037129­538318/

da ny

Jedna z pravd (sestra, lékařka) FB
https://www.fa­cebook.com/lu­cie.sagatova/vi­deos/224026569­802041

Disraeli

Nebo jen *expirace (protože obrat „vyprší expirace“ není úplně vhodné ani logické/smyslu­plné).

Weirdquestio

Ano = pro povinné očkování, Ne = proti povinnému očkování

Ametyst

Falešné covidpasy se dají čekat, když vlády vyrábějí toto korupční prostředí samy. To je divení nad fyzikálním zákonem akce a reakce. 🙂

Pepa25

Když už jste to téma vytáhla: P. Koubský napsal, že „opatřit si falešný očkovací certifikát – zkopírovat si ho od někoho jiného – je snadné a v dnešní společenské atmosféře to bude běžná věc, pro leckoho dokonce věc prestiže“ Mně se to netýká, ale vy budete vědět: opravdu je to pro antivaxery otázka prestiže? Ptám, že mimo moje chápání je už to, že někteří místo jednoduchého naočkování se raději už měsíce stresují, hádají v hospodách a s policajty atd.

aliendrone

Proboha lidi – NEPOSLOUCHEJTE Pepu25 – tak jednoduché (jak se snaží předestřít) to ani zdaleka NENÍ!!!

I když se Pepa25 snaží vzbudit dojem, že je to lehké, tak doufám, že nikdo nebude tak slaboduchý, aby si „ofotil/zkopíroval a upravil“ certifikát. Tím oblbnete leda tak pingla v restauraci, ale první seriózní kontrola vás čapne! MUSÍTE být zanešení v systému (databázi – konktrétní certifikát k vašemu jménu), jinak jste v háji! Pokud Pepovi25 uvěříte s tím, že „je to snadné“, to už raději ROVNOU jděte na bengárnu s tím, že se očkovat nenecháte. Ubyde vám alespoň trestný čin „padělání“.

Jistě, jsem si vědom, že Pepa25 k tomu PŘÍMO nevyzývá, ale jeho komentář se jednoznačně nese v tomto duchu – vzbudit zdání, že „je to brnkačka“. Tak BACHA! Uvědomte si, CO můžete od „správně uvažujících“ zastánců havloidní dem(ent)okracie asi tak jiného očekávat. :( :( :(

Pepa25

Klííííd !!! Citoval jsem p. Koubského – citace se pozná podle uvozovek 🙂. Jak snadné nebo nesnadné to je jsem nekomentoval, nejsem ajťák, jde o to, že je tu dost lidí, kteří o to mají / budou mít zájem.

aliendrone

Pepa25>>> Možná náhoda/nedoro­zumění, možná ne, to opravdu NEVÍM. A právě proto jsem to trochu více rozvedl, protože když někdo neví, tak jedině kulomet je jistoTA-TA-TA-TA-TA! ;) :D :D

led

Na certifikáte aj tak nemá čo sfalšovať. Ten QR kód je len obyčajný odkaz na internetovú stránku s údajmi covidpassu „postihnutého očkovaním“. Takže aj keď na papieri zmeníte meno každý kto má snímač QR kódu a pripojenie na internet si prečíta o vás, správnejšie o tom kto má v tom kóde odkaz na svoj covidpass,